Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

20 wrzesień

Olimpia wzywa Kibiców!

Olimpia wzywa Kibiców!

Stadion Miejski przy ul. Agrykola przypomina bardziej skansen niż obiekt sportowy. Swoje najlepsze lata miał bardzo, bardzo dawno temu. Dwie kasy biletowe wpisane do rejestru zabytków w Polsce, a styl budowy obiektu pamięta odległe czasy. Kibice Olimpii od dawna marzą o nowoczesnym stadionie. W tym roku jest szansa na kolejne modernizacje. Wszystko zależy od Twojego głosu!

Wiemy już od jakiegoś czasu, że 1,8 mln zł dotacji na przebudowę budynku klubowego przy Agrykola 8 pozyskał prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, zaś w roku 2017 ma ruszyć przebudowa trybuny zachodniej.

Teraz jest kolejna szansa na modernizację obiektu, który od wielu lat jest „domem” Olimpii Elbląg. Wszystko w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już w zeszłym roku w inicjatywie ogólnomiejskiej, można było zagłosować na zakup i montaż telebimu przy stadionie miejskim, ul. Agrykola 8. Projekt zebrał jedynie… 250 głosów i zajął siódme miejsce. Tak nikłe zainteresowanie mogło dziwić z kilku powodów: głosów niezadowolenia z jakości stadionu jest mnóstwo, a poza tym kibiców Olimpii Elbląg nie brakuje. Ostatnio klub na swoim Facebook podziękował za 17000. „lajka”, dlatego Olimpia Elbląg zapowiada „akcję-mobilizację” i rozpoczyna kampanię zachęcającą do głosowania na punkt 22: Poprawa komfortu i bezpieczeństwa na stadionie przy ul. Agrykola poprzez montaż bramek obrotowych (tzw. kołowrotków) do zwiększenia przepustowości i poprawy bezpieczeństwa oraz zakup telebimu.

- Kibice wasze głosy zdecydują czy na Stadionie przy A8 pojawią się telebim i kołowrotki – czytamy na stronie Olimpii Elbląg. Udało nam się również dowiedzieć, że klub już na najbliższym meczu – 24 września z ROW Rybnik – będzie rozdawał ulotki podpowiadające jak oddać swój głos aby pomóc Olimpii. Oprócz tego, na wszystkich meczach Olimpii na własnym stadionie do końca głosowania (do 10 października) na obiekcie zostanie przygotowany punkt, w którym będzie można oddać głos na wspomnianą inicjatywę. Dlatego władze Olimpii Elbląg serdecznie zapraszają na kolejne spotkania ligowe: 24 września z ROW Rybnik i 8 października z Radomiakiem Radom oraz na mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski: 28 września z Polonią Pasłęk.

Oczywiście Olimpia Elbląg zdaje sobie sprawę, że wielu kibiców „żółto-biało-niebieskich” mieszka i pracuje w innym mieście lub kraju. Jeżeli masz aktualnie meldunek w Elblągu to również możesz zagłosować. Wystarczy wejść na stronę www.bo2017.umelblag.pl wybrać swój okręg, następnie inicjatywę ogólnomiejską, w której odnajdujemy punkt 22 i głosujemy podając swoje dane i nr dowodu osobistego! Olimpia liczy na głosy swoich kibiców!

Głosowanie trwa do 10 października 2016 r.