Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 wrzesień

Olimpia gromi w pucharze

Olimpia gromi w pucharze

W drodze po Wojewódzki Puchar Polski Olimpia II Elbląg rozgromiła Polonię Pasłęk 8:0 (4:0). Żółto-biało-niebiescy niemal nie schodzili z połowy rywala i gdyby tylko byli bardziej dokładni, to wynik byłby dwucyfrowy. Po dwie bramki dla Olimpii strzelili: Filip Burkhardt, Paweł Piceluk i Anton Kołosow. Po jednej dołożyli Damian Szuprytowski i Jakub Bojas. 

Trener Adam Boros na pucharowe spotkanie powołał jedynie 12 zawodników, a jedynym rezerwowym był Jakub Bojas. Jak się później okazało, ta decyzja miała swoje konsekwencje na boisku.
Faworytem spotkania była Olimpia, a bramkarz Polonii Karol Gołębiewski przewidywał mocne ostrzeliwanie własnej bramki. I nie zawiódł się. Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga elbląskiego zespołu. Olimpijczycy zamknęli rywali na ich połowie i szukali okazji do strzelenia bramki. Długo czekać nie musieli. Już w 6 minucie Damian Szuprytowski przytomnie zachował się w polu karnymi i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości.
Zupełnie niepodziewanie w 11. minucie pierwsza poważna kontra gości zakończyła się rzutem karnym. Dawid Kubowicz faulował zawodnika Polonii i sędzia nakazał wykonanie jedenastki. Na szczęście dla olimpijczyków okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Tomasz Zaborny, strzelając nad poprzeczką.
W 15 minucie Filip Burkhardt podwyższył rezultat spotkania. Nowy piłkarz Olimpii wykorzystał podanie Rafała Lisieckiego z prawej strony i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. To pierwsza bramka w sezonie nowego zawodnika żółto-biało-niebieskich. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Paweł Piceluk, który wykorzystał podanie Antona Kołosowa. Na drugą bramkę Pawła Piceluka w tym spotkaniu kibice musieli czekać tylko 10 minut.
Bramek mogło być więcej, ale olimpijczycy grali niedokładnie. Na Polonię Pasłęk taka gra wystarczała, bo goście mieli trudności z przedostaniem się na połowę Olimpii. Nie wspominając o stworzeniu zagrożenia pod bramką Wojciecha Daniela, który przez większość meczu zwyczajnie się nudził.
Druga połowa niewiele zmieniła w obrazie gry. Za Pawła Piceluka wszedł Jakub Bojas. Olimpia zdominowała Polonię tak jak w pierwszej połowie. Goście co prawda mieli okazję do strzelenia bramki w 47. minucie, ale na posterunku był Wojciech Daniel. A potem atakowała już tylko Olimpia. Już w 51 minucie bramkę na 5:0 strzelił Jakub Bojas.
Kilka minut później Patryk Sokołowski ucierpiał w starciu z rywalami. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że pomocnik żółto-biało-niebieskich musiał opuścić boisko. A ponieważ ławka rezerwowych Olimpii świeciła pustkami, elbląska drużyna musiała grac w dziesiątkę, co wcale nie zmieniło obrazu gry. Dwa razydo bramki Polonii trafił Anton Kołosow i raz Filip Burkhardt
Na rywali w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski olimpijczycy muszą poczekać do 4 października. Olimpia III (juniorzy) zmierzy się wtedy z Concordią Elbląg, a zwycięzca tego meczu w przyszłym roku (prawdopodobnie 10 maja) zagra z Olimpią II.

Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk 8:0 (4:0)
1:0 Szuprytowski 6 min. 2:0 Burkhardt 15 min., 3:0 Piceluk 18 min., 4:0 Piceluk 28 min., 5:0 Bojas 51 min., 6:0 Kołosow 72 min., 7:0 Burkhardt 78 min., 8:0 Kołosow 83 min.

Olimpia II: Daniel – Kubowicz, Iwanowski, Bukacki, Lisiecki, Sokołowski, Burkhardt, Ressel, Kołosow, Szuprytowski, Piceluk (46' Bojas)Wyniki 1/16 finału:

MKS Korsze - Huragan Morąg 2:0
Cresovia Górowo Iławeckie - Błękitni Orneta 1:4
SKS Szczytno - Omulew Wielbark 4:3
Tęcza Biskupiec - Mrągowia Mrągowo 4:0
Wel Lidzbark - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:9
Avista Łążyn - Start Nidzica 2:0
Olimpia II Elbląg - Polonia Pasłęk 8:0
Olimpia III Elbląg - Concordia Elbląg (4 października)
Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 3:4
Granica Kętrzyn - Rominta Gołdap 3:1
Mamry Giżycko - MKS Ełk 0:4
MKS Ruciane/Nida - Znicz Biała Piska 0:4
Jeziorak Iława - Czarni Rudzienice 5:0
GKS Wikielec - Motor Lubawa 1:5
Warmiak Łukta - Sokół Ostróda 0:5
LKS Różnowo - GKS Stawiguda 5:3

Pary 1/8 finału:

MKS Korsze - Błękitni Orneta
SKS Szczytno - Tęcza Biskupiec
Avista Łążyn - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Olimpia II Elbląg - Olimpia III Elbląg / Concordia Elbląg
Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn
Znicz Biała Piska - MKS Ełk
Jeziorak Iława - Motor Lubawa
LKS Różnowo - Sokół Ostróda