Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 październik

Dokończenie 1/16 WPP

Dokończenie 1/16 WPP

Tylko jedna niewiadoma pozostała jeśli chodzi o pary w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na swojego przeciwnika czeka Olimpia II, która zagra ze zwycięzcą jutrzejszego starcia Olimpii III z Concordią Elbląg.

Będzie to ostatnie spotkanie 1/16 WPP, przeniesione z ubiegłego tygodnia na wtorek 4 października. Mecze dwóch elbląskich drużyn zawsze elektryzowały kibiców piłkarskich naszego miasta i zapewne jutro będzie podobnie. Faworytem spotkania na pewno jest drużyna Concordii. W końcu to drużyna seniorska, trzecioligowa, mająca w składzie doświadczonych graczy. Dodatkowo popularne „Słoniki” są w formie, co potwierdzili w sobotę wygrywając drugi mecz ligowy z rzędu. Olimpia III to drużyna złożona z młodzieżowców.

„Zabójcze tempo”, bo jeszcze wczoraj Olimpia III rozgrywała mecz ligowy w Giżycku (wygrany 6:2) i po zaledwie dwóch dniach czeka ich kolejne spotkanie. - Faktycznie, gramy mecz za meczem. Terminy się nakładają, ale nie ma co narzekać, tylko walczyć o zwycięstwo z Concordią – stwierdził trener Olimpii III Stanisław Fijarczyk. Kadrę z ostatniego meczu ligowego wzmocnią zawodnicy z drugoligowej Olimpii. Do dyspozycji trenera Fijarczyka będą Rafał Maciążek i Bartłomiej Danowski. Gdyby nie kontuzja to filarem linii obrony byłby Krzysztof Niburski, ale zawodnik wciąż przechodzi rekonwalescencję i nie wystąpi przeciwko byłej drużynie.

Spotkanie Olimpii III z Concordią we wtorek 4.10. na stadionie przy ul. Moniuszki. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30. Zwycięzca zmierzy się 10 maja 2017 z Olimpią II, czyli z drużną złożoną z zawodników drugoligowych.