Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 listopad

Olimpia vs. Olimpia (video)

Olimpia vs. Olimpia (video)

Po tygodniowej przerwie, po środowym znakomitym meczu Legii z Realem, w sobotę powracają emocje związane z II ligą. Po październikowych spotkaniach można stwierdzić, że kopciuszek z Elbląga zaprosił na bankiet bogatych z Zambrowa. Olimpia Zambrów to najlepsza drużyna października, Olimpia Elbląg w pięciu październikowych meczach zdobyła 5 punktów.

Olimpia Zambrów w październiku zdobyła 13 punktów na 15 możliwych – cztery zwycięstwa, jeden remis, żadnej porażki! Drużyna z Zambrowa z przedostatniego miejsca w tabeli, po serii dobrych meczów obecnie jest piątą siłą II ligi. Diametralna zmiana przyszła wraz z zatrudnieniem „nowej miotły” czyli trenera Piotra Rzepki. Forma do pozazdroszczenia, dlatego faworyta najbliższego meczu w Elblągu nietrudno wskazać. Będzie to drużyna gości.

Jednak w Elblągu oczekuję się zwrotu akcji. Czy niespodziewanymi bohaterami zostanie Olimpia Elbląg? Niespodziewanymi w sensie ostatnich wyników w II lidze, bo spoglądając na wszystkie dotychczasowe konfrontacje obu drużyn to zdecydowanie lepiej wypada elbląska drużyna. W 7. dotychczasowych meczach Olimpia Elbląg wygrywała czterokrotnie, trzy razy padał wynik remisowy. Bilans bramek 10:2 dla żółto-biało-niebieskich. Niby statystki po stronie Olimpii, ale doskonale pamiętamy sezon 2014/2015, w którym ostatecznie Olimpia Zambrów wyprzedziła Olimpię Elbląg w klasyfikacji III ligi.

Przegrana walka o II ligę
Nazywanie Olimpię Elbląg i Olimpię Zambrów śmiertelnym wrogami może być użyte na wyrost, ale wielkie rywalizację o wysoką stawkę oglądaliśmy niedawno, bo wspomnianym sezonie 2014/2015.

Po rundzie jesiennej opisywanej kampanii liderem była Olimpia z Elbląga, która w ostatniej kolejce wygrała najgroźniejszym rywalem w walce o awans czyli z Olimpią Zambrów. Mecz na szczycie rozstrzygnął Jakub Bojas strzelając zwycięską bramkę w 82 minucie (na filmie od 2:35)

Przed ostatnią kolejką liderem była jednak Olimpia Zambrów. Ostatni mecz sezonu miał zdecydować kto awansuje do II ligi. Olimpia Elbląg musiała wygrać. Marzyła się wielka radość i zbliżenie się do poważniejszej piłki. Do przerwy Elblążanie prowadzili, ale futbol lubi zwroty akacji i od 52 minuty był remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. To był dopiero druga bramka Olimpii Zambrów w bezpośrednich meczach, ale na wagę złota. Tamten remis był dla żółto-biało-niebieskich porażką.

O podtrzymanie i przerwanie passy
Z jednej strony weterani Olimpia Elbląg znowu chce udowodnić, że jest tą lepszą Olimpią, ale z drugiej strony po ostatnich meczach elbląska drużyna to jak dzieciaki przeciskający się na większą scenę. Olimpia Zambrów ostatnio wygrywa z kim chce i jak chce, przyjedzie do Elbląga jak po swoje. Żółto-biało-niebiescy zagrają o podtrzymanie dobrej passy w meczach bezpośrednich i przerwanie passy gości. Oby sobotni mecz dał dużo frajdy publiczności, która postanowi odwiedzić stadion przy Agrykola 8.

Informacja dla kibiców
W związku z panującym warunkami atmosferycznymi, władze Klubu postanowiły zamknąć trybunę B1, B2, B3 – popularnie nazywaną trybuną prostą, oraz trybunę Łuk. Olimpia Elbląg zaprasza swoich kibiców pod trybuny kryte (A1, A2, VIP), dla lepszego komfortu oglądania meczu w obecnej dobie nieustających opadów. 

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów w sobotę 5 listopada o godzinie 13:00


Bilans konfrontacji:
7 meczów; 4 zwycięstwa Olimpii Elbląg, 3 remisy
bramki 10-2 dla Olimpii Elbląg


1. 10.08.1980 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:3 – Puchar Polski
2. 20.09.2008 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:1 (Trafarski)
3. 01.05.2009 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:3 (Styś, Kolosov, Stawiński)
4. 17.08.2013 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:0
5. 22.03.2014 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:1 (Sedlewski)
6. 11.11.2014 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:0 (Bojas)
7. 06.06.2015 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 1:1 (Szuprytowski)