Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 listopad

Przeprowadzka

Przeprowadzka

Rozpoczyna się remont budynku klubowego Olimpii Elbląg. Przenieśliśmy się już ze wszystkimi rzeczami do pobliskiego hotelu Atletikon, gdzie do czasu zakończenia inwestycji będą się mieścić biura Olimpii. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu na plac budowy wejdą robotnicy, aby wyburzyć niepotrzebne części budynku.

Olimpia otrzymała od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dwa pomieszczenia w hotelu Atletikon, gdzie klub będzie funkcjonował do końca remontu, czyli do listopada przyszłego roku. - Szatnie dla zawodników będą zlokalizowane w Gimnazjum nr 5 – mówi Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg.
Tak ma być przez całą rundę wiosenną i kolejną jesienną. Z szatni będą korzystać zarówno piłkarze Olimpii jak i Concordii.
- Szatnie są już przystosowane. Zrobiliśmy też przejście na stadion od strony ul. Wspólnej – informuje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR.
Meble z budynku klubowego już w większości zostały wyniesione, wkrótce rozpocznie się demontaż stałego wyposażenia. - Chcemy zdemontować drzwi, plastikowe okna, armaturę łazienkową, te elementy, które są w dobrym stanie i zamontować je w innych naszych budynkach. W nowym budynku klubowym wszystko będzie nowe – mówił Marek Wnuk.
Dopiero po tych pracach do budynku wejdą pracownicy firmy, która wygrała przetarg na remont. Ich pierwszym zadaniem będzie zburzenie niepotrzebnych elementów budynku. - Trudno dokładnie powiedzieć, kiedy to nastąpi. Myślimy, że jeszcze w tym tygodniu – informuje dyrektor MOSiR. 

W wyniku remontu budynek ma zyskać nowe piętro nad szatnią. W tej części mają znaleźć się m.in. sala konferencyjna, mała salka gimnastyczna oraz dwie szatnie. Na parterze mają znaleźć się pomieszczenia: do kontroli antydopingowej, do udzielenia pierwszej pomocy. Swoje miejsce mają znaleźć też łyżwiarze z wciąż nieukończonego toru łyżwiarskiego.
Budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację. Zakończenie prac jest planowane do 28 listopada 2017 r. Inwestycja ma kosztować 3,3 mln zł, z czego 1,8 mln ratusz pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.