Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 listopad

W końcu! 3 punkty Olimpijek!

W końcu! 3 punkty Olimpijek!

W ubiegłą sobotę (12 listopada) Olimpijki zmierzyły się z drużyną z Wikielca na własnym terenie. Dziewczyny podeszły do meczu w pełni skoncentrowane i zaangażowane.

Od pierwszych minut było widać znaczną przewagę elblążanek. Podopieczne trenera Michała Ratajczyka zakończyły spotkanie wynikiem 5:0. Schodząc już po pierwszej połowie, wynik był korzystny (3:0), co dało lepszą motywację na kolejną połowę meczu. Bramki dla naszej drużyny zdobyły: 2x Ewelina Wiśniewska, Paulina Wielgosz, Dorota Proch, Pamela Michalec.

Dla Olimpijek było to przełomowe spotkanie, gdyż jest to pierwszy wygrany mecz w historii żeńskiej sekcji Olimpii Elbląg. Przez całe 3 miesiące drużyna ta walczyła choćby nawet o 1 punkt. Podczas rundy jesiennej, którą dziewczęta zakończą 18 listopada z KKP Stomil Olsztyn, klub zmagał się z wieloma kontuzjami i urazami zawodniczek, co powodowało znaczne osłabienie w składzie. Jak widać i kobiety potrafią walczyć do ostatniego gwizdka. Wielkie znaczenie na wynik końcowy każdego meczu ma także doping, który tego dnia nie zawiódł, dlatego każdego kibica Olimpii jak i po prostu sympatyków piłki nożnej gorąco zapraszamy na mecze żeńskiego futbolu, które zaczną się już na wiosnę.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:
K.Depka (70min, S.Król), L.Wacławska, K.Błaszczyk, P.Michalec, J.Wojciechowska (45min, W.Wierzbicka), W.Kozłowska, E.Wiśniewska, J.Dziewanowska (72min, A.Kaniewska), D.Proch, M.Bychowiec (60min, N.Hoffman), P.Wielgosz