Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

24 listopad

Po prostu wygrać (video)

Po prostu wygrać (video)

W najbliższą sobotę (26 listopada) Olimpia rozegra ostatni mecz w roku 2016. Do Elbląga przyjedzie ostatnia drużyna II ligi – Polonia Bytom. Ten mecz trzeba wygrać!

Piłkarski rok 2016 powoli zmierza do mety. Rok dla Olimpii Elbląg bardzo udany, zakończony dwoma pucharami. Pierwszy przyznano za wygranie III ligi, drugi zaś Olimpia zaprezentowała kibicom po wygraniu barażu o II ligę. Wisienką na torcie jest obecna gra na poziomie centralnym, w której Olimpia prezentuję futbol „ładny dla oka” i nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu. Warto w sobotę przyjść na Agrykola i po raz ostatni podziękować Olimpii za udany rok 2016.

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli
W kolejce zamykającej zmagania w roku 2016, Olimpia Elbląg zmierzy się z ostatnią drużyną w tabeli, ale nie najsłabszą. Należy pamiętać, że przed sezonem Polonia Bytom została ukarana odjęciem czterech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. Gdyby nie kara, Polonia znajdowałaby się nad strefą spadkową.

Nie zmienia to jednak faktu, że bytomski zespół gra poniżej oczekiwań. Ostatni mecz wygrali 8 października, zaś ostatnie zwycięstwo na wyjeździe odnieśli jeszcze wcześniej, dokładnie 2 września. Obecnie żółto-biało-niebiescy mają dziewięć punktów przewagi na bytomską drużyną.

Na Agrykola z Polonią nie przegrywamy
W sobotę dojdzie do ósmej konfrontacji obydwu drużyn. W dotychczasowych siedmiu Olimpia wygrała dwa razy, dwa razy padł wynik remisowym, z trzech zwycięstw cieszyła się Polonia Bytom. Świeżym wspomnieniem dla kibiców jest mecz z rundy jesiennej, w której padł wynik bezbramkowym. Bohaterem tamtego spotkania został Wojciech Daniel, który w doliczonym czasie gry obronił rzut karny grając ze złamanym palcem!

Dotychczas w Elblągu obie drużyny rozegrały trzy spotkania. Historia uczy, że „u siebie” Olimpia nie przegrywa. Dwa zwycięstwa i jeden remis. Po raz ostatni Polonia Bytom zagrała na Agrykola 8 w roku 2011. Olimpia wygrała 2:1 po bramkach Pacana i Iwana.

Sytuacja kadrowa
Przed meczem z Rakowem Częstochowa obawiano się o defensywę Olimpii. Za kartki pauzowali Dawid Kubowicz i Rafał Lisiecki. Jednak zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrze, w szczególności Krzysztof Iwanowski.
Przed meczem z Polonią Bytom do dyspozycji trenera Borosa jest praktycznie cała kadra. Jedynie poza grą jest Filip Burkhardt oraz pauzujący za kartki Rafał Lisiecki. Zakładamy, że ponownie w roli bocznego obrońcy zobaczymy Łukasza Pietronia, która gra na tej pozycji od meczu z Olimpią Zambrów.

Zbiórka karmy dla zwierząt
Podczas najbliższego meczu elbląscy kibicie szykują zbiórkę karmy dla zwierząt z elbląskiego schroniska. Będzie to zatem powtórka zeszłorocznej akacji zakończonej dużym sukcesem. Przed i w trakcie meczu z Polonią przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy i karmy dla psów oraz kotów. Tym razem człowiek niech wyciągnie „łapkę” w stronę zwierząt.


Olimpia Elbląg – Polonia Bytom w sobotę 21 listopada, godz. 13:00


Bilans konfrontacji
15.11.1981 r. – Olimpia Elbląg vs. Polonia Bytom 3:1 (Piernicki, Sobczyk x2)
30.05.1982 r. – Polonia Bytom vs. Olimpia Elbląg 2:0
25.08.1985 r. – Polonia Bytom vs. Olimpia Elbląg 2:1 (Szostak)
06.04.1986 r. – Olimpia Elbląg vs. Polonia Bytom 0:0
27.08.2011 r. – Olimpia Elbląg vs. Polonia Bytom 2:1 (Pacan, Iwan)
01.04.2012 r. – Polonia Bytom vs. Olimpia Elbląg 3:2 (Banasiak, Chałas)
06.08.2016 r. – Polonia Bytom vs. Olimpia Elbląg 0:0

Bramki: 9:8 dla Polonii Bytom

Zapowiedź meczu