Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 grudzień

Adam Wolak odchodzi z Olimpii

Adam Wolak odchodzi z Olimpii

19-letni pomocnik Adam Wolak odchodzi z Olimpii Elbląg. Doszło zatem do pierwszej zmiany w elbląskim klubie w trwającym zimowym okienku transferowym.

Adam Wolak przed rozpoczęciem II ligowego sezonu został wypożyczony z Arki Gdynia. Zawodnik w sezonie 2015/2016 wystąpił w 18 meczach w trzecioligowych rezerwach Arki. Został ściągnięty do Elbląga z myślą o zwiększeniu rywalizacji wśród młodzieżowców. Wraz z jego odejściem do dyspozycji trenera Borosa pozostaje – na tę chwilę - pięciu zawodników o statusie młodzieżowca (Bartkowski, Bukacki, Danowski, Niburski, Maciążek), ale w kręgu zainteresowań pozostają Adam Konieczny, Michał Balewski i Kacper Jurewicz. Podczas zimowych przygotowań trenerzy elbląskiej drużyny będą przyglądać się wyróżniającym zawodnikom Akademii Olimpii.
Wypożyczenie Adama Wolaka miało trwać rok (cały sezon II ligi). Zostało skrócone po jednej rundzie z inicjatywy Arki Gdynia. Spekuluje się jednak, że Wolak nie pozostanie długo w Gdyni. Zainteresowanie młodym zawodnikiem przejawiają drużyny drugoligowe i trzecioligowe. Być może Wolak wróci na Agrykola w rundzie wiosennej w barwach innej drużyny występującej w II lidze.

Wolak zagrał w jedenastu meczach Olimpii. Pięć meczów rozpoczynał od pierwszej minuty, ale tylko jedno spotkanie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Łącznie rozegrał 477 minut, nie strzelając w tym czasie bramki. Trzykrotnie został napomniany żółtymi kartonikami.

Przypominamy, że do treningów zawodnicy Olimpii Elbląg wracają 5 stycznia. Obecnie piłkarze żółto-biało-niebiescy są na etapie roztrenowania, ale muszą wypełnić plany indywidualne.