Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

20 grudzień

Taki był rok Olimpii (październik, listopad, grudzień)

Taki był rok Olimpii (październik, listopad, grudzień)

Ostatnia część raportu - podsumowania roku 2016 w ZKS Olimpia Elbląg. Z czego zapamiętamy końcówkę roku? Zapraszamy do lektury.

Październik: liga w kratkę
W październiku Olimpia rozegrała pięć meczów. Zaczęło się źle, bo przegraliśmy z Siarką Tarnobrzeg 4:1 (Łukasz Pietroń). W następnej kolejce Olimpia się zrehabilitowała i wygrała mecz, w którym skazywana była na porażkę, z Radomiakiem Radom 4:2 (Piceluk, Stępień, Pietroń x2). W kolejnych dwóch meczach nie mogło obyć się bez remisów. Najpierw Olimpia zremisowała z Puszczą w Niepołomicach 1:1 (Jakub Bojas), potem w Elblągu padł wynik 0:0 z Rozwojem Katowice. W ostatnim meczu październikowym Olimpia doznała sromotnej porażki z Błękitnymi Stargard Szczeciński aż 4:0.

Trener z Akademii Olimpii na stażu w Benfice Lizbona
Trener najmłodszej grupy piłkarzy Olimpii Elbląg Rafał Pietkiewicz w październiku wyjechał na staż trenerski do Benfiki Lizbona. - Chcę zobaczyć jak wygląda organizacja tej akademii, jak trenerzy podchodzą do treningów, jak są planowane, jakie są relacje między trenerami, rodzicami i dziećmi i czy trenerzy wpływają na wyniki młodego piłkarza w nauce – mówi Rafał Pietkiewicz. O stażu pisaliśmy (tutaj)

Listopad: Bez przegranej w lidze
Dobra końcówka roku w wykonaniu piłkarzy Olimpii miała odzwierciedlenie w ligowej tabeli. W listopadzie Olimpia wygrała dwa razy: 2:0 z Olimpią Zambrów i 5:1 z Polonią Bytom oraz dwa razy zremisowała: 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg i 0:0 Raków Częstochowa. Po 19. kolejkach II ligi Olimpia plasuje się na wysokim 7. miejscu ze stratą pięciu punktów do czwartego miejsca dające prawo walki o I ligę w meczach barażowych. Nad strefą spadkową Olimpia ma 8 punktów przewagi.

Zaduszki – Olimpia pamiętała
W dzień Zaduszny przypomnieliśmy kilku były zawodników i działaczy, którzy swoimi wynikami i działalnością sportową przyczynili się do wielu sukcesów Olimpii. Sylwetki zasłużonych przypomnianych w 2016 roku dostępne – tutaj.

W Światowidzie o stadionie przy Agrykola 8
W środę 9 listopada w Kinie Światowid odbyło się spotkanie w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie. Tematem spotkania był sport w Elblągu i stadion ZKS Olimpii Elbląg przy ul. Agrykola 8. Gospodarzem był Juliusz Marek założyciel Telewizji Elbląskiej, która dzisiaj nazywa się Truso.tv

Remont budynku Olimpii
W listopadzie rozpoczął się remont budynku klubowego Olimpii Elbląg. Administracja Olimpii na czas prac przeniosła się do pobliskiego hotelu Atletikon. Inwestycja jest pierwszym krokiem modernizacji Stadionu Miejskiego. W wyniku remontu budynek ma zyskać nowe piętro nad szatnią. W nowym obiekcie ma się znajdować m.in. sala konferencyjna, mała salka gimnastyczna, szatnie i pomieszczenia do kontroli antydopingowej oraz do udzielenia pierwszej pomocy. Swoje miejsce mają znaleźć też łyżwiarze z wciąż nieukończonego toru łyżwiarskiego. Budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację. Zakończenie modernizacji budynku jest planowane do 28 listopada 2017 r.

Prezent dla Olimpii
Trener kobiecej reprezentacji Polski w kajakarstwie pan Tomasz Kryk wręczył w listopadzie elbląskim kajakarzom prezent: roczny, dwuosobowy, wyczynowy kajak, który przez rok służył reprezentantkom Polski.

Grudzień: Adam Boros na stażu w Legii Warszawa
Na przełomie listopada i grudnia na stażu trenerskim u aktualnego mistrza Polski – Legii Warszawa przebywał trener Olimpii Adam Boros. - Przyglądam się treningom pierwszego i drugiego zespołu Legii, jestem w stałym kontakcie z trenerem II zespołu Krzysztofem Dębkiem – powiedział dla Portelu.pl Adam Boros. Trener Olimpii miał także przyjemność spotkania się z trenerem Legii z Jackiem Magierą. O stażu pisaliśmy – tutaj.

Konferencja podsumowująca 2016 rok
5 grudnia odbyła się konferencja prasowa, w której Prezes Paweł Guminiak i trener Adam Boros podsumowali rok 2016 w wykonaniu Olimpii Elbląg. - Zespół sprostał zadaniu. Zdobyliśmy satysfakcjonującą liczbę punktów i pokazaliśmy taką grę, która przynosiła satysfakcję i nam, i kibicom – dodał Adam Boros, trener Olimpii Elbląg. Na konferencji przedstawiono również listę sparingpartnerów przed wznowieniem rozrywek. Harmonogram gier kontrolnych i artykuł dotyczący konferencji dostępny – tutaj.

Odejście Wolaka
19-letni pomocnik Adam Wolak odszedł z Olimpii Elbląg i tym samym doszło do pierwszej zmiany w elbląskim klubie w trwającym zimowym okienku transferowym. Wolak zagrał w jedenastu meczach Olimpii. W Elblągu miał występować przez cały sezon II ligi, ale po jednej rundzie z inicjatywy Arki Gdynia skróconego wypożyczenie.

Zbiórka dla elbląskiego schroniska
Ponad 800 kg karmy oraz kilkadziesiąt legowisk dla psów i kotów zebrali kibice Olimpii Elbląg podczas zbiórki na mecz z Polonią Bytom oraz w sklepie „Olimpijczyk”. Podarunki zostały przekazane elbląskiemu schronisku oraz dla placówki w Pasłęku. To było mikołajkowy prezent dla zwierząt.

Przypominamy, że do ligowych emocji wracamy w marcu. Pierwszy mecz na Agrykola 8 Olimpia rozegra 11 albo 12 marca z Polonią Warszawa. Przed walką o ligą punkty Olimpia rozegra osiem sparingów, pierwszy 21 stycznia (sobota) z GKS Przodkowo. Mecz zostanie rozegrany na boisku przy ul. Skrzydlatej.