Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

30 grudzień

Piłkarskie emocje ośmiolatków

Piłkarskie emocje ośmiolatków

Gole, emocje i efektowne parady bramkarzy – tego nie brakowało w turnieju piłkarskim w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu. Mali piłkarze mogli się sprawdzić na tle rówieśników, ale to nie wynik był najważniejszy tylko dobra zabawa.

Trzy drużyny Olimpii Elbląg, Piekarczyk Elbląg, Sopocka Akademia Piłkarska, Jaguar Gdańsk i Huragan Morąg – tak przedstawiał się skład uczestników turnieju piłkarskiego dla ośmioletnich piłkarzy zorganizowany przez Olimpię Elbląg. - Wystawiliśmy trzy zespoły, ponad dwudziestu chłopaków. To nie wszyscy zawodnicy z tego rocznika; w Olimpii trenuje ponad 40 chłopaków urodzonych w 2008r. Dla niektórych zawodników to pierwszy turniej – mówił Kamil Syroka, trener Olimpii Elbląg.
Kilka minut po dziewiątej zabrzmiał pierwszy gwizdek i ośmioletni piłkarze wybiegli na halę. W inaugurującym turniej spotkaniu druga drużyna Olimpii wygrała z Akademią Piłkarską Piekarczyk 3:0. Jednak to nie wyniki były ważne (chociaż patrząc na grę małych piłkarzy można było mieć co do tego poważne wątpliwości), a dobra zabawa i możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych klubów. - Widać różnicę pomiędzy chłopcami, którzy trenują dwa lata, a tymi co krócej. Dziś chcieliśmy dać pograć wszystkim – dodaje Kamil Syroka.
Wśród małych piłkarzy w żółto-biało-niebieskich strojach jest Marcin Kossakowski, który dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej kilka razy umieścił piłkę w bramce rywala. - Jak wychodzimy na boisko, to chcemy po prostu wygrać mecz – młody piłkarz Olimpii zaprezentował taktykę zespołu.
2017 rok przyniesie małym olimpijczykom dość duże zmiany. - W przyszłym sezonie chłopcy z tego rocznika będą grali już w kategorii „Orlik” - informuje trener Olimpii. - Chcemy tez na wiosnę zorganizować kolejny turniej.
Dziś nie było wygranych i przegranych. Każdy zawodnik na zakończenie turnieju dostał pamiątkowy medal.