Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 styczeń

W śniegu i na mrozie, czyli pierwszy trening Olimpii (portel.pl)

W śniegu i na mrozie, czyli pierwszy trening Olimpii (portel.pl)

Zaśnieżone boisko przy ul. Skrzydlatej zastali dziś piłkarze Olimpii Elbląg. Mimo to trening się odbył i żółto-biało-niebiescy rozpoczęli piłkarski 2017 rok. Co słychać w zespole?

Olimpia do rundy wiosennej II ligi będzie przygotowywać się na elbląskich obiektach. - Przystępujemy do sezonu przygotowawczego w sposób bardzo sprawdzony. Z tym zespołem już trochę pracujemy. Jest też pewna powtarzalność w tym, co się robi w tym okresie – mówi Adam Boros, trener Olimpii Elbląg
Na trening stawiła się niemal cała drużyna seniorów, uzupełniona wyróżniającymi się juniorami starszymi. To też już tradycja żółto-biało-niebieskich, tą drogą na drugoligowe stadiony wszedł m.in. Michał Bartkowski, który zdążył już strzelić swojego pierwszego gola w II lidze (z Polonią Bytom na 5:1 dla Olimpii). Dziś na boisku przy ul. Skrzydlatej mogliśmy zobaczyć m.in. Macieja Razumowskiego i Michała Balewskiego, którzy dostali szansę pokazania się trenerowi seniorskiej drużyny. Przed drużyną na razie dwa dni lżejszych treningów. - Zaczynamy takim wprowadzeniem, żeby się bardziej uaktywnić ruchowo i przygotować się do sobotnich testów wytrzymałościowo- szybkościowych – zdradza Adam Boros.
Do 23 stycznia żółto-biało-niebiescy będą trenować raz dziennie, później dwa razy dziennie.- W sobotę ten mikrocykl treningowy będziemy kończyć sparingiem – dodaje trener Olimpii Elbląg. Sparingi odbędą też się w niektóre środy. Wśród drużyn, z które sprawdzą formę żółto-biało-niebieskich (25 stycznia), będzie lider I ligi Chojniczanka Chojnice, która nie ukrywa ekstraklasowych aspiracji. Miejsce spotkania nie jest jeszcze jednak ustalone.
- Podczas sparingów chcemy poprawić kilka elementów piłkarskich, brakuje nam bardziej skutecznej gry w defensywie, chcemy dalej doskonalić szybki atak, bo to jest nasza mocniejsza strona – dodaje Adam Boros.
W składzie Olimpii Elbląg zaszła na razie tylko jedna poważna zmiana. Adam Wolak skrócił okres wypożyczenia z Arki Gdynia i w rundzie wiosennej zagra w Gryfie Wejherowo. - Nie planujemy żadnych większych roszad w składzie, poza może dwoma zawodnikami z grupy juniorów, którzy zwiększą rywalizację w gronie młodzieżowców – zdradza trener żółto-biało-niebieskich.
Krzysztof Niburski wyleczył już swoją kontuzję i uczestniczył w pierwszym treningu. Niegroźnego zwichnięcia palca u nogi doznał Anton Kolosov, ale po tej kontuzji za kilka dni śladu nie będzie. Powoli do treningów wraca też Filip Burkhardt.
- Filip potrzebuje czasu. Od początku zgrupowania [23 stycznia – przyp. red.], które mamy na miejscu, zacznie już brać udział w zajęciach na boisku. Nie wiem, czy we wszystkich zajęciach z piłką, ale będzie systematycznie wchodził w trening– mówi Adam Boros.
Pierwszy mecz ligowy na wiosnę Olimpia zagra w pierwszy weekend marca (dokładne daty meczów nie są jeszcze ustalone) w Opolu z tamtejszą Odrą. Będzie to okazja do rewanżu na porażkę w Elblągu 0:2. Przy Agrykoli 8 żółto-biało-niebieskich zobaczymy tydzień później w spotkaniu z Polonią Warszawa.

Plan sparingów Olimpii Elbląg.
21.01 - GKS Przodkowo (Elbląg)
25.01 - Chojniczanka Chojnice (Elbląg lub Chojnice)
28.01 - Bałtyk Gdynia (Elbląg)
01.02 - Bytovia Bytów (Stężyca)
04.02 - Sokół Ostróda (Elbląg)
11.02 - Huragan Morąg (Elbląg)
8.02 - Olimpia Grudziądz (Elbląg)
25.02 - Legia II Warszawa (Elbląg)