Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 styczeń

Olimpia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej (Dziennik Elbląski)

Olimpia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej (Dziennik Elbląski)

25 zawodników wzięło udział w czwartek (05.01) w pierwszym treningu Olimpii Elbląg w nowym roku. Zajęciami na boisku przy ul. Skrzydlatej żółto-biało-niebiescy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zespole podczas zimowej przerwy nie doszło do większych zmian kadrowych.

Minusowa temperatura oraz boisko przy ul. Skrzydlatej pokryte śniegiem. Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg rozpoczęli w czwartek (05.01) przygotowania do rundy wiosennej w prawdziwej, zimowej scenerii. Jedynie dochodzący do siebie po kontuzjach Antoni Kołosow i Filip Burkhardt trenowali w tym czasie na siłowni - znajdującej się w budynku przy ul. Skrzydlatej.

W przerwie zimowej z Olimpią pożegnał się Adam Wolak, który był wypożyczony z Arki Gdynia i wrócił do macierzystego klubu. Innych poważniejszych zmian w elbląskim II-ligowcu udało się uniknąć, chociaż nie brakowało spekulacji dotyczących piłkarzy, którymi są zainteresowane kluby z wyższych lig.

Przed piłkarzami Olimpii dwa miesiące przygotowań do rundy wiosennej. W okresie przygotowawczym rozegrają osiem meczów kontrolnych, mają również zaplanowane zgrupowanie dochodzeniowe.

Jak przebiegała pierwsza po zimowej przerwie rozmowa trenera elblążan Adama Borosa z zawodnikami?
— Przedstawiliśmy sobie swoje cele szkoleniowe, sportowe — relacjonuje szkoleniowiec. — Przede wszystkim chcemy się tak przygotować do rundy wiosennej, by wygrywać każdy kolejny mecz, by utrzymać co najmniej siódme miejsce. Jeżeli chodzi o cele szkoleniowe, to zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy za dużo bramek i to jest ten element, nad którym chcemy pracować. Nie będziemy także zapominali o doskonaleniu gry w naszym ustawieniu taktycznym i wprowadzeniu drobnych innowacji, bardzo mocno bazując na tym, co robiliśmy do tej pory. Zwrócimy także uwagę na stałe fragmenty gry - w ostatnim czasie chyba zbyt mało czasu na to poświęcaliśmy zarówno w ofensywie jak i defensywie. Chcemy także pracować nad grą w szybkim ataku, która jest naszym atutem.

Do Olimpii wrócił 18-letni bramkarz Mikołaj Jóźwiak, który ostatnio grał w Gromie Nowy Staw w pomorskiej okręgówce. Z pierwszą drużyną trenuję również wyróżniający się juniorzy, m.in.: Michał Balewski, Bartosz Szymanowski, Maciej Rozumowski.

Terminarz gier kontrolnych Olimpii: 21.01 GKS Przodkowo (w Elblągu); 25.01 Chojniczanka Chojnice (Elbląg), 28.01 Bałtyk Gdynia (Elbląg), 01.02 Bytovia Bytów (Stężyca), 4.02 Sokół Ostróda (Elbląg), 11.02 Huragan Morąg (Elbląg), 18.02 Olimpia Grudziądz (Elbląg), 25.02 Legia II Warszawa (Elbląg).