Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

19 styczeń

Olimpia przed pierwszym sparingiem

Olimpia przed pierwszym sparingiem

Przygotowujący się do rundy rewanżowej w 2 lidze piłkarze ZKS Olimpia Elbląg w sobotę 21 stycznia rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem będzie występujący w 3 lidze gr. II zespół GKS Przodkowo. Początek o 14:00.

Zespół z Przodkowa to solidny rywal. W swojej grupie 3 ligi zajmuje 7 miejsce, a do lidera ma stratę jedynie 3 punktów. Piłkarze z Kaszub rozegrali już jedno spotkanie sparingowe. Remis 1:1 z pierwszoligową Drutex-Bytovia zważywszy na to, że był to jedynie mecz kontrolny z pewnością dobry wynik. Podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego w spotkaniu z Bytovią objęli nawet prowadzenie, ale ostatecznie przeważającej w tym meczu Bytovii udało się wyrównać.

GKS Przodkowo będzie z pewnością wymagającym rywalem dla żółto-biało-niebieskich.
Dla Olimpii będzie to pierwszy mecz kontrolny. Drużyna Adama Borosa, która do rozgrywek 2 ligi przygotowuje się już od 5 stycznia, pierwszy raz w tym roku zaprezentuje się na boisku. W składzie zobaczymy testowanego zawodnika z Zagłębia Lubin – Łukasza Soszyńskiego. 18-letni pomocnik przymierzany jest do gry na pozycji, na której w rundzie jesiennej występował Adam Wolak (przypomnijmy odszedł w grudniu do Arki Gdynia).
- Mecze kontrolne mają to do siebie, że wynik nie jest sprawą najważniejsza. Chcemy przetestować rozwiązania opracowywane na treningach, zobaczyć dyspozycję poszczególnych zawodników – powiedział Dariusz Kaczmarczyk z ZKS Olimpia Ellbag.
Kolejnym przeciwnikiem ZKS Olimpii Elbląg będzie lider 1 ligi – Chojniczanka Chojnice. Mecz już w środę 25 stycznia o godz. 16:00.
Plan Sparingów:
21.01. GKS Przodkowo 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
25.01. Chojniczanka Chojnice 16:00, mecz na wyjeździe
28.01. Bałtyk Gdynia 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
01.02. Drutex-Bytovia 16:00, mecz w Stężycy
04.02. Sokół Ostróda 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
11.02. Huragan Morąg 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
18.02. Olimpia Grudziądz 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
25.02. Legia II Warszawa 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na youtube.