Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 styczeń

Kolejny sparing Olimpii - tym razem mecz z Bałtykiem Gdynia

Kolejny sparing Olimpii - tym razem mecz z Bałtykiem Gdynia

Po wysokiej porażce z Chojniczanką w Chojnicach piłkarze Olimpii Elbląg będą mieli okazję do rehabilitacji. W sobotę o godzinie 12 na boisku przy Skrzydlatej zmierzą się z rywalem z III ligi – Bałtykiem Gdynia. Dotychczas w meczach z etatowym sparingpartnerem żółto-biało-niebiescy radzili sobie naprawdę dobrze.

Dlaczego Bałtyk Gdynia to etatowy rywal? W 2016 roku oba zespoły grały ze sobą dwa razy. Pierwsze spotkanie, w lutym, odbyło się podczas okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej III ligi, Olimpia pokonała wtedy Bałtyk 3:1. Kolejne raz drużyny zagrały ze sobą zaraz po wygranych barażach z Motorem Lublin. W lipcu elblążanie znów byli lepsi, pokonali Bałtyk 6:1.
Bałtyk Gdynia występuje obecnie w drugiej grupie III ligi. Z dorobkiem 31 punktów zajmuje 5 miejsce. Nie oznacza to jednak, że drużyna z Gdyni nie będzie liczyła się w walce o II ligę. Do lidera Bałtyk traci zaledwie dwa punkty.
Dla Olimpii będzie to trzeci mecz kontrolny. Żółto-biało-niebiescy mają za sobą dwa sparingi. Zwycięstwo z GKS Przodkowo i ostatnia wstydliwa porażka z Chojniczanką Chojnice jasno pokazują, że okres przygotowawczy trwa w najlepsze. Przed żółto-biało-niebieskimi jeszcze sporo pracy, a wyniki meczów sparingowych będą niewiadomą.
W spotkaniu z Chojniczanką w barwach Olimpii pokazał się testowany Wiktor Patrzykąt, zawodnik Sokoła Kleczew. Wiktor dostanie kolejną szansę w meczu z Bałtykiem. Z pierwszym zespołem cały czas trenują wyróżniający się juniorzy Akademii Olimpia Elbląg.
Mecz z Bałtykiem Gdynia już w sobotę 28 stycznia o godz. 12 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Plan sparingów:
21.01. GKS Przodkowo 1:0 Anton Kolosov
25.01. Chojniczanka Chojnice 5:0
28.01. Bałtyk Gdynia 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
01.02. Drutex-Bytovia 16:00, mecz w Stężycy
04.02. Sokół Ostróda 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
11.02. Huragan Morąg 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
18.02. Olimpia Grudziądz 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
25.02. Legia II Warszawa 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej

Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na YouTube.