Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 luty

Sparing nr 5, Stary znajomy

Sparing nr 5, Stary znajomy

Sokół Ostróda to następny sparingpartner Olimpii Elbląg. Rywal z którym do niedawana Olimpia walczyła na szczeblu 3 ligi. Początek piątej gry kontrolnej w sobotę 4 lutego o 14:00 na boisku przy Skrzydlatej.

Piłkarze Sokoła Ostróda w nowej 3 lidze radzą sobie zdecydowanie gorzej niż w zeszłym sezonie. Rok temu należeli do czołówki rozgrywek, sezon zakończyli na 6 miejscu. Dzisiaj na półmetku rozgrywek znajdują się na miejscu 11 z 7 punktową przewagą nad strefą spadkową.

Przedsezonowe plany zespołu z Ostródy były zgoła odmienne, ale brutalnie zweryfikowała je ligowa rzeczywistość. Przygotowania do rundy rewanżowej Sokół Ostróda rozpoczął w połowie stycznia, w pierwszym sparingu pokonał GKS Wikielec 7:1. Druga gra kontrolna zakończyła się dla Sokoła porażką 2:3 ze Stomilem Olsztyn.
Po tym spotkaniu trener Sokoła Ostróda, były piłkarz Olimpii Elbląg Karol Szweda powiedział: Moi zawodnicy są po ciężkim mikro cyklu treningowym. To było dzisiaj widoczne. Jestem zadowolony z postawy zawodników na tle tak dobrego przeciwnika, jak Stomil. (...) Teraz skupiamy się na dalszych przygotowaniach do rundy rewanżowej.
Przygotowania na dobre trwają też w Olimpii Elbląg. Humory w drużynie poprawiły się po zwycięstwie 4:2 nad 1 ligową Bytovią Bytów. Jedyne co może martwić to drobne urazy po tym spotkaniu: - Na ból w stopie narzeka Paweł Piceluk. To trzeba przyznać, mecz z Bytovią w Gniewinie rozgrywany był na bardzo zmrożonym, naturalnym boisku. Warunki nie pomagały, a oba zespoły walczyły na 100%, o kontuzje nie trudno w takich okolicznościach – dowiedzieliśmy się ze sztabu szkoleniowego.
Sokół Ostróda występuje obecnie w 3 lidze grupa I. Z dorobkiem 22 punktów zajmuje 11 miejsce. Na tę Sokół nie może czuć się bezpiecznie. Przewaga nad strefą spadkową wynosi 7 punktów, a nikt nie chce spaść.
Dla Olimpii będzie to piąty mecz kontrolny. Żółto-biało-niebiescy mają za sobą zwycięstwo z GKS Przodkowo i Bytovią Bytów. Dwie porażki z 1 ligową Chojniczanką Chojnice i Bałtykiem Gdynia.
Sparing z Sokołem Ostróda w sobotę 4 lutego o 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Kolejnym rywalem Olimpii będzie również 3 ligowiec. Z Huraganem Morąg żółto-biało-niebiescy zagrają w sobotę 11 lutego o 12:00 również na Skrzydlatej.

Plan Sparingów:
21.01. GKS Przodkowo 1:0 Anton Kolosov
25.01. Chojniczanka Chojnice 5:0
28.01. Bałtyk Gdynia 1:2 Jakub Bojas
01.02. Drutex-Bytovia 4:2 Dawid Kubowicz, Rafał Lisiecki, Patryk Sokołowski, Michał Ressel
04.02. Sokół Ostróda 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
11.02. Huragan Morąg 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
18.02. Olimpia Grudziądz 14:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
25.02. Legia II Warszawa 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej

Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na YouTube.
Wspieraj ZKS Olimpia Elbląg i TV Olimpia Elbląg – wystarczy, że wejdziesz → https://patronite.pl/olimpiaelblag
Skrót meczu ZKS Olimpia Elbląg – Drutex Bytovia Bytów