Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

31 marzec

Celujący przed turniejem w Elblagu

Celujący przed turniejem w Elblagu

W dniu wczorajszym Reprezentacja Polski w futsalu rozegrała ostatni mecz kontrolny przed turniejem eliminacyjnym w Elblągu. Ostatni sprawdzian nasza reprezentacja zdała na szóstkę.

Reprezentacja Polski w futsalu przebywa obecnie na zgrupowaniu w Koszalinie gdzie szlifuje formę przed zbliżającym się turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który odbędzie się w przyszły weekend w Elblągu. Wczoraj podopieczni trenera Biangi zmierzyli się z Białorusią. Mecz przebiegał pod dyktando reprezentacji Polski, która potwierdziła dobrą formę i rozgromiła przeciwnika aż 6:0. Bramki dla naszej kadry strzelali: Marcin Mikołajewicz, Dominik Solecki, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel, Mikołaj Zastawnik i Maciej Mizgajski. – Wierzymy w swoje umiejętności i z dużymi nadziejami oczekujemy kwietniowych spotkań – stwierdził po meczu Michał Kubik.

Przypominamy, że Biało-czerwoni o awans na Mistrzostwa Europy w Słowenii 2018 zmierzą się w kwietniowy turnieju eliminacyjnym Main Round, który odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia w Elblągu. Do naszego miasta przyjdzie jedna z najlepszych reprezentacji tej odmiany futbolu - Hiszpania (obecnie druga drużyna światowego rankingu), także siedemnasta obecnie drużyna rankingu Serbia oraz Mołdawia, która do imprezy dostała się po wygraniu preeliminacji. Na Euro bezpośrednio zakwalifikują się zwycięzcy grup. Drużyny z drugich miejsc oraz najlepsza z trzeciego zagra dodatkowo baraże

Sprzedaż biletów trwa i w tym tygodniu dostępna jest w następujących miejscach:
sobota – w kasach stadionu po meczu II ligi Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów.
Szczegóły dotyczące turnieju znajdują się także na FanPagu https://www.facebook.com/Turniej-eliminacyjny-UEFA-Futsal-Euro-2018-279142755861302/?fref=ts

Polska – Białoruś 6:0 (3:0)
Bramki: Marcin Mikołajewicz 1, Dominik Solecki 4, Tomasz Lutecki 14, Tomasz Kriezel 25, Mikołaj Zastawnik 38, Maciej Mizgajski 39.
Polska: Kałuża, Widuch – Elsner, Foltyn, Kriezel, Gładczak, Mizgajski, Kubik, Zastawnik, Solecki, Mikołajewicz Marek, Pawicki, Lutecki, Biel, Franz.

Białoruś: Halauniou, Shcharbachenia – Churylin, Chernik, Rahovik, Alsheuski, Hancharou, Diadzichkin, Silivonchyk, Krykun, Aleinikau, Husukou, Chakhouski, Rabyka, Zhyhalka, Tolmach, Savintsau, Zavadski, Beimanau, Rusin.