Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 kwiecień

Olimpia Elbląg Oficjalnie Klubem Partnerskim Legii Warszawa

Olimpia Elbląg Oficjalnie Klubem Partnerskim Legii Warszawa

Olimpia Elbląg otwiera nowy rozdział swojej współpracy z Legia Warszawa przystępując do projektu ,,Klubów Partnerskich Legii Warszawa''.

W ramach współpracy drużyny Akademii Olimpii Elbląg będą cyklicznie rozgrywały gry kontrolne z zespołami Akademii Legii Warszawa, wyróżniający się zawodnicy z Elbląga będą wyjeżdżać do Warszawy na treningi, konsultacje, czy będą występować w barwach warszawskiej drużyny w grach i turniejach towarzyskich. Także trenerzy ZKS Olimpii Elbląg będą mogli wyjeżdżać na staże szkoleniowe do Akademii Legii Warszawa oraz wraz z zawodnikami na mecze pierwszej drużyny z Warszawy.

Umowa partnerska już obowiązuje czego dowodem są ostatnie wyjazdy na gry kontrolne drużyn roczników 2004, 2005 oraz 2006. Już wkrótce – 24 czerwca do Warszawy na turniej klubów partnerskich wybierze się drużyna rocznika 2007. W terminie od 29 marca do 01 kwietnia na szkoleniu klubów partnerskich w Warszawie przebywał koordynator grup młodzieżowych Karol Przybyła oraz trener Szymon Waga , a zespoły rocznika 2008 i drużyna dziewcząt z Olimpii mogły dzięki przekazanym przez Legię biletom na żywo obejrzeć mecz pomiędzy Legią a Pogonią Szczecin .

Zawodnik Olimpii Elbląg rocznika 2005 Szymon Grączewski wziął już udział w konsultacji zorganizowanej przez Legię 17-18 marca w ramach której Szymon miał możliwość potrenowania wraz z rówieśnikami z Warszawy a także występu w meczu kontrolnym Legii z Escolą Varsovia (szkółką Barcelony) – całkowity pobyt zawodnika i rodzica sfinansowała Legia Warszawa.
Współpraca nabiera tempa i mamy nadzieję przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju naszych młodych zawodników, a być może któregoś z nim w przyszłości zobaczymy w meczach pierwszego zespołu Legii Warszawa.