Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 kwiecień

Mecz sąsiadów w tabeli

Mecz sąsiadów w tabeli

Po drugiej z rzędu wygranej Olimpii na wyjeździe apetyty w Elblągu są bardzo rozbudzone. Żółto-biało-niebiescy potwierdzili dobrą dyspozycję, ale w najbliższym meczu o punkty będzie niezwykle ciężko. Zagramy z sąsiadem w tabeli.

  Atmosfera tego dnia będzie pozytywna. Do Elbląga przyjdzie Legionovia czyli przyjaciele ze szlaku kibicowskiego. Potwierdzeniem będzie wspólne kibicowanie na tej samej trybunie. Tym samym łuk dla gości zostanie wyłączony tego dnia.
  Tak sielankowo nie będzie na boisku. Szykuje się mecz o „sześć” punktów. Zagrają ze sobą sąsiedzi w tabeli: 6. Olimpia z 7. Legionovią Legionowo. Faworytem będzie zespół z Elbląga z kilku powodów: atut własnego boiska, a także forma w ostatnim meczu. Olimpia wygrała na ciężkim terenie w Wejherowie, Legionovia na własnym boisku zremisowała 0:0 z Polonią Warszawa. Poza tym wydaje się, że Olimpia wyciągnęła wnioski z ostatniego „domowego” meczu z GKS Bełchatów i nie ma możliwości na podobną dekoncentrację w pierwszej połowie. Jedynym negatywem jest niewiadoma dotycząca występu Łukasza Pietronia, który narzeka na ból w żebrach.
   Pietroń jest jedynym z filarów tej drużyny, którego forma miała odzwierciedlenie w ostatnim nr tygodnika „Piłka Nożna”, który już po raz trzeci w sezonie wybrała Łukasza do „jedenastki kolejki”. Olimpia miała swojego przedstawiciela, także w linii pomocy. Szóstym wyróżnieniem może się pochwalić Radosław Stępień, który w ostatnim meczu poprawił również indywidualne statystyki. Na II ligowych boiskach, popularny „Radzio”, strzelił już 5 bramek i zaliczył 7 asyst.
   Najbardziej skutecznym zawodnikiem w meczach z Legionovią jest wciąż grający Anton Kolosov. Trzy razy cieszył się po bramkach strzelonym najbliższemu rywalowi. Jego dwa gole w roku 2013 oznaczały jedyne, jak dotychczas, zwycięstwo Olimpii. W meczu rundy jesiennej obecnego sezonu padał wynik remisowy 2:2 (Sokołowski i Piceluk). Ostatni mecz na Agrykola 8 odbył się 5 maja 2014 r.. Wówczas po bramce Kolosova oglądaliśmy remis 1:1.
    

Mecz Olimpii z Legionovią w sobotę 15 kwietnia o godzinie 16. Zapraszamy na Stadion Miejski przy Agrykola 8.


Bilans konfrontacji:
7 meczów – 1 zwycięstwo Olimpii; 2 remis; 4 zwycięstwa Legionovii;
bramki 16-7 dla Legionovii

04.11.2002 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:0
31.05.2003 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:2
27.09.2003 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:2 (Niedźwiedź, Szweda)
15.05.2004 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:4
10.08.2013 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 1:2 (Kolosov x2)
15.05.2014 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 1:1 (Kolosov)
17.09.2016 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 2:2 (Sokołowski, Piceluk)