Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

20 kwiecień

Podtrzymać passę: Olimpia vs. ROW

Podtrzymać passę: Olimpia vs. ROW

Ostatni mecz Olimpii był prawdziwym kinem akcji z ciągle zmieniającym się scenariuszem. Główną rolę odegrał w końcówce Jakub Bojas popisując się rajdem zakończonym bramką. Ostatecznie święta były żółto-biało-niebieskie, a elbląscy kibice liczą na podtrzymanie dobrej passy i zwycięstwo w najbliższym meczu.

To już nie ten moment w sezonie, że obawialiśmy się o dyspozycję elbląskiej drużyny w meczach wyjazdowych. Kibice już nie drażą o wynik, a mocno ściśnięte kciuki pomagały jedynie zdobywaniu jednego punktu. Olimpia potrafi już wygrywać na wyjeździe co potwierdziła w dwóch ostatnich próbach. Najpierw zwycięstwo w Poznaniu, ostatnio w Wejherowie. Czas na mecz w Rybniku.

Obie drużyny dzieli w tej chwili przepaść. Po 26. kolejkach Olimpia zgromadziła o 13 punktów więcej! Elbląska drużyna plasuje się na 6. miejscu, ROW zajmuje 14. lokatę. Faworytem spotkania będzie Olimpia, za którą przemawia wszystko: sytuacja w tabeli, a także forma w ostatnich meczach. ROW ostatni komplet punktów zdobył 17 marca, czyli są to dość odległe czasy. -Trzeba wziąć pod uwagę, że ROW walczy o utrzymanie w II lidze więc nie ma mowy o spacerku i łatwej wygranie. Swoje trzeba wybiegać i wywalczyć- informuje sztab szkoleniowy Olimpii.

Mecz zostanie rozegrany w scenerii rzadko spotykanej dla Olimpii. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 19:00 zatem niezbędne jest sztuczne oświetlenie. Takie możliwości stwarza stadion w Rybniku stąd nietypowa, jak dla elbląskiego kibica, godzina meczu.

W przeszłości Olimpia z ROW Rybnik tylko w jednym sezonie rywalizowała w tej samej lidzie. Na drugoligowym poziomie w sezonie 1982/1983 w Rybniku mecz zakończył się bezbramkowym remisem, zaś w rundzie wiosennej Olimpia wygrała 2:0 po bramkach Spychalskiego i Biangi. Ten drugi przyjechał ostatnio do Elbląga w roli selekcjonera futsalowej Reprezentacji Polski i awansował do baraży w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Europy rozgrywanym na HWS przy al. Grunwaldzkiej.

Pierwsza historyczna konfrontacja oby drużyn miała miejsce w sezonie 1976/1977 w ramach 1/16 Pucharu Polski. Olimpia występowała w II lidze, ROW był pierwszoligowcem. Mecz cieszył się ogromny zainteresowaniem. Stadion Miejski pękał w szwach. Mecz oglądało blisko 8 tysięcy widzów. Po bramce Tyla w 99 minucie wygrała Olimpia Elbląg. W następnej rundzie „żółto-biało-niebiescy” odpali po meczu z Wisłą Kraków, ale dojście do 1/8 fazy rozgrywek było najlepszym osiągnięciem Olimpii w historii występów w Pucharze Polski.

Ostatni zaś mecz obu drużyn odbył się jesienią 24 września 2016. Wówczas lepsza okazała się Olimpia wygrywając 3:2. Bramki dla Olimpii strzelali Bojas oraz dwie Piceluk.

 

Bilans meczów

4 spotkania – 3 zwycięstwa Olimpii, 1 remis

08.09.1976 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 1:0 (Tyl) – Puchar Polski

22.08.1982 r. – ROW Rybnik vs. Olimpia Elbląg 0:0

03.04.1983 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 1:0 (Spychalski, Bianga)

24.09.2016 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 3:2 (Piceluk x2, Bojas)


ROW Rybnik vs. Olimpia Elbląg w piątek 21 kwietnia o godzinie 19:00.