Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

19 maj

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard

W sobotę na Agrykola 8 w bezpośrednim pojedynku zmierzą się drużyny grające o przełamanie. Do Elbląga przyjedzie sąsiad w tabeli, zespół który depcze po piętach i próbuje wskoczyć na szóstą pozycję obecnie zajmowaną przez Olimpię. 

Pogoda dopisuje, drzewa się zazieleniły, wszystkim jest miło i każdy się cieszy. Wiosna w pełni. Za nami połowa maja i jedynie Olimpia wciąż nie ma powodów do radości. W trwającym miesiącu żółto-biało-niebiescy jeszcze nie wygrali. Wiosenne przesilenie trwa. Od kwietniowej wygranej z Siarką Tarnobrzeg, nastał czarny maj i pasa porażek kolejno z Radomiakiem, Concordią, Puszczą i Rozwojem.

Najbliższy przeciwnik Olimpii ma podobne zmartwienia. Ostatnio Błękitni Stargard przegrali na własnym boisku z Polonią Warszawa, kolejkę wcześniej zostali ograni przez Odrę Opole. Przed meczem z Olimpią kolejnym problemem Błękitnych będą absencje kilku podstawowych zawodników. W Elblągu nie zagrają Flis, Gutowski i Baranowski, którzy w meczu z Polonią Warszawa zostali napomniani kolejnym żółtymi kartki i muszą odbyć karę za nadmiar przewinień.

Olimpia nie wygrała trzech meczów ligowych z rzędu, Błękitni dwóch. Optymiści powiedzą, że w sobotę wyjdą na siebie jak wściekłe psy, bo jedni i drudzy grają o przełamanie. Pesymiści, że w walce kulawego z garbatym ciężko oczekiwać piruetów. Zwycięstwo drużyny, która przełamie się w sobotę może mieć duże znaczenie na ostateczny wygląd drugoligowej tabeli. Olimpia wciąż plasuje się na 6 miejscu, Błękitni są na 7. Elblążanie mają jedynie dwa punkty przewagi nad najbliższymi gośćmi. Ewentualny remis będzie korzystniejszy dla Olimpii.

Dotychczas obie drużyny spotkały się trzykrotnie. Dwa mecz odbyły się w trzecioligowych rozgrywkach w sezonie 1989/1990. Statystki są korzystniejsze dla Błękitnych, którzy wygrali u siebie 5:1 i zremisowali 1:1 w Elblągu (bramkę dla Olimpii strzelił Jacek Ptak). W meczu rudny jesiennej obecnego sezonu Błękitni rozbili Olimpię aż 4:0. Żółto-biało-niebiescy w samej końcówce meczu mogli strzelić bramkę honorową, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Pietroń.

Mecz Olimpii Elbląg z Błękitnymi Stargard odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 17.