Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 maj

Co słychać u olimpijek

Co słychać u olimpijek

Sezon piłkarski powoli się kończy. W III lidze kobiet, gdzie o punkty walczą dziewczyny w żółto-biało-niebieskich barwach, do końca pozostały jeszcze cztery kolejki. Wydaje się, że olimpijki złapały formę i końcówka ligi zapowiada się interesująco.

To debiutancki sezon zespołu Olimpii w III lidze kobiet. Dziewczyny w żółto-biało-niebieskich barwach „poważnej” piłki uczyły się podczas meczów z ligowymi rywalkami. Po wynikach było widać, że była to bolesna nauka. Ostatni miesiąc przyniósł jednak nadzieję, że elblążanki nie będą już dostarczycielkami punktów dla innych zespołów.
Dość napisać, że ostatnią porażkę ligową Olimpia odniosła... 15 kwietnia, przegrywając ze zdecydowanym liderem III ligi rezerwami KKP Stomil Olsztyn 1:3. W kolejnych czterech meczach olimpijki wywalczyły osiem punktów (dwa zwycięstwa i dwa remisy).
O meczu z GKS Wikielec pisaliśmy tutaj (https://www.portel.pl/sport/na-skrzydlatej-rzadzil-wiatr/97619). To był pierwszy mecz na wiosnę w roli gospodarza i jak się okazało - początek całkiem niezłej serii. Tydzień później padł kolejny remis – tym razem 2:2 z MOSiR Ketrzyn. Na listę strzelców wpisały się Julia Dziewałtowska i Dorota Proch. Był to mecz niewykorzystanych sytuacji ze strony olimpijek. Kętrzynianki sytuacji strzeleckich miały „jak na lekarstwo”, ale dwie sytuacje wykorzystały.
Kolejne dwa mecze to niespodziewane dwa zwycięstwa. Najpierw olimpijki rozprawiły się z koleżankami z rezerw Stomilu Olsztyn. Na boisku przy ul. Skrzydlatej Olimpia zwyciężyła 2:1, rozstrzygając spotkanie w pierwszej połowie. Najpierw Dorota Proch z rzutu wolnego pokonała bramkarkę Stomilu, a wynik chwilę później podwyższyła Marysia Bychawiec. Olsztynianki stać było tylko na jedną bramkę w drugiej połowie.
W ostatnią niedzielę olimpijki po raz pierwszy wygrały na wyjeździe. „Ofiarą” elblążanek padły piłkarski z Kętrzyna, które uległy 0:2. Olimpia pojechała do Kętrzyna w dziesięcioosobowym składzie, bez bramkarki (która musiała z konieczności zastąpić zawodniczka z pola). Słowem – nic nie zapowiadało zwycięstwa. Tymczasem Dorota Proch zdobyła dwie bramki, a Karolina Depka w obronie nie pozwoliła kętrzyniankom praktycznie na nic.
Najbliższy mecz dziewczyny z Olimpii zagrają w sobotę, 27 maja, o 13 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Rywalem będzie lider tabeli – rezerwy KPP Stomilu Olsztyn. Wstęp bezpłatny.
Obecnie Olimpia Elbląg z 12 punktami zamyka tabelę III ligi. Kiedy weźmiemy pod uwagę mecze rozegrane na wiosnę, elbląska drużyna zajmuje trzecie miejsce wśród sześciu drużyn.