Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 czerwiec

Ostatni mecz sezonu 16/17 (video)

Ostatni mecz sezonu 16/17 (video)

W sobotę ostatnie pożegnanie z sezonem ligowym. Olimpia Elbląg – beniaminek II ligi z pewnością może mijający sezon zaliczyć do udanych. Większość z nas 5 lub 6 miejsce w ligowej tabeli przed sezonem wzięła by w ciemno.

Na podsumowanie obecnej kampanii 2016/2017 przyjdzie jeszcze pora, ale należy przyznać, że drugoligowe emocje powoli opadają. Ostatni akt II ligi zapowiada się jednak bardzo emocjonująco. W sobotę Olimpia Elbląg zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Obie drużyny wciąż walczą o „coś”. Olimpia gra o zachowanie piątego miejsca w tabeli, Kotwica marzy o pozostaniu w stawce drugoligowców. Dodatkowo lider klasyfikacji strzeleckiej Łukasz Pietroń będzie starał się powiększyć swoje konto bramkowe i zdobyć upragniony tytuł Króla Strzelców II ligi. 

Kotwica chcąc opuścić dno musi w sobotę wygrać i liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. Scenariusz na utrzymanie jest zatem możliwy, ale o zaangażowanie Olimpii możemy być spokojni. Żółto-biało-niebiescy nie przegrywając w sobotnim meczu, sezon zakończą na wysokim piątym miejscu.
W szeregach Olimpii jest piłkarz, który w przeszłości występował w Kotwicy Kołobrzeg, ale był to bardziej epizod niż pierwszoplanowe występy. Łukasz Pietroń zagrał w dwóch meczach jako zawodnik Kotwicy, a po rundzie spędzonej w Kołobrzegu zmienił barwy na… żółto-biało-niebieskie. -Miałem 18 lat, a trenerem był Tomasz Arteniuk, który ściągnął mnie do Kołobrzegu. Nie grałem, a potem przeszedłem do Elbląga – wspominał Pietroń, dodając z uśmiechem: -Trener powiedział, że przez pół roku w Kołobrzegu przygotowywał mnie fizycznie, psychicznie i taktycznie, żebym mógł grać w Olimpii.
Łukasz strzelając zwycięską bramkę w ostatnim meczu w Zambrowie wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców i przed ostatnią kolejką w sezonie jest głównym kandydatem do zdobycia indywidualnej nagrody. Wobec wspomnianych okoliczności nasuwa się pytanie czy Pietroń dostanie możliwość występu od pierwszych minut? W ostatnich dwóch meczach na boisku pojawiał się w roli jokera i dwukrotnie zimna krew Pietronia okazywała się kluczowa przy zdobywaniu trzech punktów przez Olimpię. Najpoważniejszym konkurentem Pietrona do tytułu Króla Strzelców jest nadal Leândro z Radomiaka Radom, który ostatni mecz zagra w Rybniku z tamtejszym ROW 1964.
Widzimy więc, że warto wybrać się na ostatni mecz i podziękować zawodnikom za dobry sezon w lidze centralnej.

Ostatni mecz II ligi sezonu 2016/2017 – Olimpia Elbląg vs. Kotwica Kołobrzeg w sobotę na Stadionie Miejskim o godz. 17.

Bilans historyczny
1 mecz – 1 remis
12.11.2016 r. - Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg 2:2 (Piceluk x2)