Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

Mateusz Szmydt – poznaj nowego zawodnik Olimpii (wywiad)

Mateusz Szmydt – poznaj nowego zawodnik Olimpii (wywiad)

Kto jest największymi fanami Mateusza, co czuje po przejściu do Olimpii. Jak to się stało, że Concordia wygrała z żółto-biało-niebieskim i o najładniejsze bramce strzelonej… Concordii. Między innym o tym rozmawialiśmy z nowym zawodnikiem Olimpii Elbląg – Mateuszem Szmydtem.

 

Wracasz po kilkuletniej przerwie do Olimpii, co czujesz?

 

Jestem szczęśliwy, że wracam do drużyny, w której grałem się od najmłodszych lat, tu się wychowałem się. Teraz, po zebraniu niezbędnego doświadczenia w piłce seniorskiej, mogę pomóc zespołowi na szczeblu drugoligowym


Z kilkoma zawodnikami grałeś w przeszłości w jednej drużynie. To ułatwienie dla nowego zawodnika?

 

Każdy zawodnik przychodzący do nowej drużyny przechodzi aklimatyzację, ale oczywiście znajomość kilku chłopaków powinna ten okres przyśpieszyć.


Bok pomocy to ulubiona pozycja czy widzisz się w innej roli w Olimpii?

 

Zagram tam, gdzie zadecyduje trener. Jak będzie trzeba, mogę wystąpić nawet na pozycji bramkarza

 

Boisz się rywalizacji na bokach?

 

Cieszę się, że na mojej pozycji będzie „walka” o skład. Gdy czuję presję, trenuję jeszcze mocniej i na pewno zacięta rywalizacja będzie dobra dla całej drużyny. Rywalizacja o miejsce w składzie to składowa dobrej drużyny piłkarskiej, nie przeraża mnie to.

 

Na ulicy czuć inne podejście kibiców? Przyjmujesz gratulacje za przyjście na Agrykola 8?

 

Nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Paru znajomych pogratulowało, to tyle.

Zdradzisz w czym tkwił sukces Concordii w meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski z Olimpią?

 

Podeszliśmy do meczu jak do każdego innego. Byliśmy dobrze zmotywowani i zdeterminowani, żeby wygrać i tym razem się udało.


Pracowałeś już z trenerem Borosem. Jak wspominasz ten okres?

 

To on wprowadził mnie do seniorskiej piłki. Wspomnienia są pozytywne. Bardzo dużo się wtedy nauczyłem i mam nadzieję, a wręcz przekonanie, że przy trenerze Borosie jeszcze bardziej się rozwinę piłkarsko. Cieszę się z ponownej możliwości pracy z trenerem.


Czy bycie zawodnikiem Olimpii zmienia coś w podejściu do zawodu w porównaniu z Concordia? Zdajesz sobie sprawę, że kibice Olimpii lubią motywować do pracy?

 

Zawsze oddaje całe serce dla piłki, tu się nic nie zmienia. Motywacja kibiców jest bardzo ważna dla zespołu, więc należy się tylko cieszyć, że można na nich liczyć.


Ulubiona bramka? Tylko nie mów, że ta przeciwko Olimpii?

 

Każda bramka cieszy tak samo. Nie mam swojej ulubionej, ale za to najładniejszą strzeliłem przeciwko Concordii w barwach Huraganu Morąg.

 

Komu zadedykujesz pierwszego gola?

 

Rodzicom, zdecydowanie. Jeśli tylko mogą, są na wszystkich moich meczach i zawsze mnie wspierają w tym co robie.