Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 lipiec

Prezes Olimpii, prezesem Stowarzyszenia DLP

Prezes Olimpii, prezesem Stowarzyszenia DLP

Prezes ZKS Olimpia Elbląg Paweł Guminiak został prezesem Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej. W miniony piątek (7 lipca) w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich klubów z władzami PZPN.

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia miało miejsce w styczniu tego roku. Do lipca trwały formalności z rejestracją więc piątkowe Walne Zgromadzenie było drugim tego typu spotkaniem prezesów klubów II ligi.
     Kluby i władze PZPN (na spotkaniu obecny był prezes Zbigniew Boniek) rozmawiali na wiele tematów tj. system rozgrywek, opłaty, marketing II ligi. Na koniec zostało zawiązane Stowarzyszenie Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej. Nowy organ powstał na wzór tego, który obowiązuje w I lidze. Pierwszym przewodniczącym został prezes ZKS Olimpii Elbląg Paweł Guminiak. Jego zastępcami będą: Dariusz Dziedzic (Siarka Tarnobrzeg), Zdzisław Sarnicki (MKS Kluczbork) i Tomasz Salski (ŁKS Łódź).
     - Czas na ciężką pracę na rzecz Stowarzyszenia. Naszym głównym celem jest poprawa wizerunku drugiej ligi, chcemy zacząć od pozyskania sponsora technicznego dla rozgrywek. Wiemy również, jak ważna jest transmisja meczów w telewizji. Kolejne spotkanie odbędzie się w połowie lipca w Warszawie – powiedział prezes Paweł Guminiak.
     Nadrzędnym celem stowarzyszenia jest poprawa atrakcyjności rozgrywek i rozpowszechnienie ich dla większego grona kibiców. Szukany będzie również sponsor tytularny i nadawca telewizyjny - wszystko po to, aby umożliwić rozwój II ligi. Być może pierwsze sukcesy Stowarzyszenia będziemy mogli śledzić już w tym sezonie.