Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 lipiec

Sparing nr 3

Sparing nr 3

12.07. godz. 18:00 stadion przy ulicy Moniuszki, ZKS Olimpia Elbląg podejmuje w meczu kontrolnym KS Wierzyca Pelplin. Na stadion można będzie wejść od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka i od Hotelu "Młyn".

Sprawdź obecną formę Olimpii

Dla kibiców Olimpii Elbląg szykuje się okazja do poznania dyspozycji żółto-biało-niebieskich w meczu sparingowym w Elbląg. Olimpia zagra dzisiaj mecz kontrolny z Wierzycą Pelpin.

Trwający okres przygotowawczy jest bardzo specyficzny. Do ligi zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, ale już w najbliższą sobotę Olimpia rozegra ważne spotkanie w Pucharze Polski z Ruchem Zdzieszowice. W ostatnim test-meczu żółto-biało-niebiescy zagrają z aktualnym mistrzem IV ligi grupy pomorskiej – Wierzycą Pelpin, która awansowała do III ligi bezsprzecznie, z osiemnastopunktową przewagą.

Olimpia jest po etapie ciężkiej pracy, gdzie odbywały się dwa treningi dziennie. Zawodnicy są po testach wytrzymałościowych i po dwóch meczach z wymagającymi rywalami. Żółto-biało-niebiescy zmierzyli się z pierwszoligowcami: z Olimpią Grudziądz (1:1) i Bytovią Bytów (1:2). Oba mecz zostały rozegrane na stadionach przeciwników. Dzisiejszy sparing będzie zatem pierwszą okazją do obejrzenia Olimpii w Elblągu
w trwającym okresie przygotowawczym.

Świeże twarze
Sparing z Wierzycą Pelpin jest doskonałą szansą dla kibiców żółto-biało-niebieskich na poznanie nowych zawodników. Podczas dzisiejszego meczu zobaczymy niedawno pozyskanych: Tomasza Lewandowskiego, Mateusza Szmydta i Michała Kiełtykę. W Elblągu wciąż przebywa grupa testowanych zawodników, również o swoje miejsce w kadrze walczą wychowankowie klubu, m.in. Wieliczko albo Rozumowski.

Ostatnie przygotowania
Po sobotnim meczu w Pucharze Polski z Ruchem Zdzieszowice, Olimpia przejdzie na dwutygodniowy mikrocykl meczowy. W weekend przed inauguracją w II lidze, Olimpia zagra mecz sparingowy z Bałtykiem Gdynia lub – za co trzymamy kciuki – w kolejnej rundzie Pucharu Polski ze zwycięzcą w meczu Zagłębie II Lubin - Gryf Wejherowo. Żółto-biało-niebiescy rozgrywki II ligi rozpoczną 30 lipca w meczu przed własną publicznością
z Legionovią Legionową

Sparing: Olimpia Elbląg – Wierzyca Pelpin 12 lipca, godz. 18, stadion ul. Moniuszki