Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 lipiec

Olimpia z bliska: bramkarze i obrońcy

Olimpia z bliska: bramkarze i obrońcy

Do zespołu Olimpii dołączyło sześciu nowych zawodników, odeszło ośmiu. W niedzielę kibice po raz pierwszy przekonają się, jak te zmiany wpłynęły na grę zespołu. A my od dzisiaj rozpoczynamy prezentację poszczególnych formacji. Na początek bramkarze i obrońcy.

Trener Adam Boros o formę bramkarzy może być raczej spokojny. Między słupkami w ubiegłym sezonie bardzo dobrze radzili sobie zarówno Wojciech Daniel, jak i Kacper Tułowiecki. Wsparciem dla doświadczonych kolegów ma być ponownie Kacper Jurewicz.
Bramkarze muszą jak najszybciej zgrać się z linią obrony, w której doszło do kilku zmian. A łatwo nie będzie, o czym świadczą liczby z ubiegłego sezonu, w którym Olimpia straciła aż 49 bramek, to był dopiero 11. wynik w II lidze. Obroną, jak i całym zespołem (przejął obowiązki kapitana po Dawidzie Kubowiczu) ma dowodzić sprowadzony z I-ligowej Pogoni Siedlce Tomasz Lewandowski. Zna doskonale stadion przy A8, bo grał już tutaj przez dwa sezony. Czas pokaże, jak szybko zgra się z pozostałymi obrońcami, wśród których jest kilka nowych twarzy: Michał Kiełtyka (przyszedł z Concordii), Filip Kop-Ostrowski (Salos Szczecin) czy junior Michał Balewski. Z pewnością wsparciem będzie doświadczony Kamil Wenger.
- To ja zdecydowałem, że kapitanem zespołu będzie Tomasz Lewandowski. Zrobiłem tak po raz pierwszy, bo zawsze wcześniej było to uzgadniane z radą drużyny. Ale chciałem w tym krótkim czasie dać dużo pewności Tomkowi i wskazać, że wiele się od niego oczekuje i że bardzo mocno na niego wszyscy liczymy. I ja, i zespół, zarząd, kibice i całe środowisko – mówi trener Adam Boros.

Bramkarze

Wojciech Daniel
Ma 30 lat, 184 cm wzrostu, waży 75 kg. Wychowanek Błękitnych Ropczyce. Grał w Polonii Przemyśl, Resovii Rzeszów, Czarnych Połaniec, Stali Mielec. W Olimpii Elbląg od maja 2015 roku. W ubiegłym sezonie zasłynął m.in. interwencjami w meczu wyjazdowym z Polonią Bytom. Obronił karnego w 90. minucie, grając ze złamanym palcem u ręki.

Kacper Tułowiecki
Ma 27 lat, 193 cm wzrostu, waży 84 kg. Wychowanek Lechii Gdańsk. Grał w Cartusii Kartuzy, Gryfie Wejherowo, Bałtyku Gdynia. W Olimpii od lipca 2014 roku.

Kacper Jurewicz
Ma 18 lat, 181 cm, waży 74 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg.

Obrońcy

Kamil Wenger
Ma 26 lat, 188 cm wzrostu, waży 72 kg. Wychowanek MKS Kluczbork. Grał w UKS SMS Łódź, MKS Kluczbork, Turze Turek, Wigrach Suwałki. Był członkiem kadry narodowej do lat 20, wystąpił w dwóch spotkaniach. W Olimpii od stycznia 2015 roku. Gra jako środkowy obrońca.

Krzysztof Iwanowski
Ma 26 lat, 184 cm wzrostu, waży 78 kg. Wychowanek Victorii Bartoszyce. Grał w Lechii Gdańsk, w Olimpii od lipca 2014 r. Na boisku występuje głównie jako środkowy lub prawy obrońca, pełni też rolę defensywnego pomocnika.

Michał Balewski
Ma 18 lat, 165 cm wzrostu, waży 60 kg. Wychowanek Victorii Rychliki. Grał dotychczas w juniorach Olimpii Elbląg, skąd przeszedł do pierwszego zespołu.

Szymon Klepacki
Ma 19 lat, 182 cm wzrostu, waży 71 kg. Wychowanek Huraganu Wołomin, grał w Legionovii II Legionowo, Koronie II Kielce, skąd w w lipcu tego roku przyszedł do Olimpii Elbląg.

Michał Kiełtyka
Ma 23 lata, 180 cm wzrostu, waży 75 kg. Wychowanek Mlexera Elbląg. Grał w Puszczy Niepołomice, Radomiaku Radom i Concordii Elbląg, skąd w lipcu tego roku trafił do żółto-biało-niebieskich. Gra na prawej obronie.

Tomasz Lewandowski (kapitan)
Ma 28 lat, 194 cm wzrostu, waży 86 kg. Wychowanek Nadwiślanina Grudziądz. Grał w Olimpii Grudziądz, Sokole Pniewy, Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa), Turze Turek, Redze Trzebiatów, GLKS Nadarzyn, Stali Stalowej Woli, Olimpii Elbląg (2012-2014), Olimpii Grudziądz, Gryfie Wejherowo i Pogoni Siedlce, skąd w czerwcu tego roku przeniósł się do Olimpii Elbląg. Gra na środku obrony.

Rafał Lisiecki
Ma 24 lat, 181 cm wzrostu i waży 75 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg. Grał m.in. w Stali Rzeszów i Wiśle Puławy, w sezonie 2016/2017 powrócił do Olimpii. Gra na prawej obronie, ale też jako pomocnik.

Krzysztof Niburski
Ma 20 lat, 193 cm wzrostu, waży 75 kg. Wychowanek Mlexera Elbląg. Grał w Concordii Wierciny, Conordii Elbląg, od sezonu 2016/2017 w Olimpii Elbląg. Gra na środku obrony.

Maciej Rozumowski
Ma 18 lat, 195 cm wzrostu i waży 83 kg. Wychowanek Concordii Wierciny, od 2013 roku w Olimpii Elbląg (jako junior), w lutym 2017 roku dołączył do pierwszego zespołu.

Filip Kop-Ostrowski
Ma 19 lat, 174 cm wzrostu i waży 68 kg. Wychowanek Salosu Szczecin. Grał również w Pogoni II Szczecin. W Olimpii od lipca tego roku. Gra na lewej obronie. Podpisał z Olimpią dwuletni kontrakt.

W czwartek przedstawimy pomocników i napastników
Przypomnijmy, że pierwszy mecz Olimpii już w niedzielę o godz. 17, a rywalem będzie Legionovia Legionowo. W sobotę o godz. 17 oficjalną prezentację zespołu kibice będą mogli zobaczyć na placu katedralnym na starówce.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg