Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 lipiec

Olimpia wraca do gry

Olimpia wraca do gry

Prawie dwa miesiące minęły od ostatniego meczu Olimpii Elbląg w drugiej lidze. Ten czas był bardzo intensywny, podparty transferami, sparingami i treningami. W niedzielę test i możliwość sprawdzenia “nowej” Olimpii w drugoligowym boju.

Zanim jednak pierwszy ligowy mecz, przypominamy i zapraszamy na oficjalną prezentację Olimpii Elbląg, w sobotę 29 lipca na Plac Katedralny na Starym Mieście. - Pod katedrę zapraszamy już od godziny 16:30, bo przed rozpoczynającą się o 17. prezentacją, umożliwiamy kibicom zakup biletów i karnetów. To ostatnia okazja na stanie się posiadaczem karnetu - informują pracownicy klubu.

Ostatnio było szaleństwo
Olimpia rozgrywki zainauguruje w niedzielne popołudnie meczem z Legionovią Legionowo. Historia spotkań pomiędzy obiema drużyna jest zdecydowanie na korzyść Legionovii, ale w czterech ostatnich konfrontacjach statystki są korzystniejsze dla elbląskiej drużyny (dwa zwycięstwa i dwa remisy). Najświeższe wspomnienie, to niezwykły mecz minionej wiosny. Emocje, napięcie do ostatnich minut, zakończone happy endem i zwycięską bramką na 4:3 Jakuba Bojas w 90 minucie. link

Zmienione drużyny
Latem w obu drużynach doszło do wielu roszad. Z Olimpią pożegnali się: Kubowicz, Pietroń, Bukacki, Maciążek, Piceluk, Burkhardt, Sokołowski oraz Bartkowski, ale w ich miejsce przyszło trzech doświadczonych zawodników: Kiełtyka, Szmydt (obaj z Concordii Elbląg) i Lewandowski (Pogoń Siedlce) oraz trzech młodzieżowców: Kop-Ostrowski (Salos Szczecin), Kurbiel (Lech Poznań), Klepacki (Korona Kielce).
Lato w Legionovii również było intensywne pod względem transferów. W ostatnim meczu na Agrykoli (15 kwietnia) zespół z Legionowa rozegrała w składzie: Wilk - Goliński, Borenovic, Krotofil, Kalinowski, Grzelak, Koziara (Wójcik), Malik, Garyga, Miś (Zaklika), Kwiatkowski (Kraska). Sześciu zawodników z tamtego spotkania w niedzielę już nie zagra. Z Legionovią pożegnali się m.in.: Wilk, Krotofil, Miś, Kraska, Garyga, Wójcik, a także Bajat. W ich miejsce przyszła młodzież, za wyjątkiem bramkarza Dominika Puska.

Nieśmiertelny Król Anton
Wraz z odejściem Piceluka, na pozycji wysuniętego napastnika najczęściej powinniśmy oglądać Antona Kolosova. Zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać i można być spokojnym, że Kolosov kilkakrotnie da radość kibicom po strzelonej bramce.
Zeszłoroczne rozgrywki ligowe Anton zakończył z siedmioma bramkami na koncie. Warto dodać, że Kolosov to najbardziej skuteczny zawodnik Olimpii w meczach z Legionovią. Jego bramki w dwóch meczach sezonu 2013/2014 dały Żółto-biało-niebieskim 4 punkty.

 

Bilety i wejście na stadion
Biuro Olimpii Elbląg informuje, że w dniu meczu bilety można kupować w kasie od ul. Wspólnej, a także od ul. Agrykola bliżej trybuny Łuk. Tylko w przypadku przyjazdu kibiców drużyny gości, kasa od ul. Wspólnej będzie zamykana.

Mecz Olimpii z Legionovią w niedzielę 30 lipca o godzinie 17. Zapraszamy na Stadion Miejski przy Agrykola 8.


Bilans konfrontacji:
8 meczów – 2 zwycięstwo Olimpii; 2 remis; 4 zwycięstwa Legionovii;
bramki 20-11 dla Legionovii

04.11.2002 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:0
31.05.2003 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:2
27.09.2003 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:2 (Niedźwiedź, Szweda)
15.05.2004 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:4
10.08.2013 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 1:2 (Kolosov x2)
15.05.2014 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 1:1 (Kolosov)
17.09.2016 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 2:2 (Sokołowski, Piceluk)
15.04.2017 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 4:3 (Ressel x2, Pietroń, Bojas)