Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 lipiec

Olimpia z bliska: pomocnicy i napastnicy

Olimpia z bliska: pomocnicy i napastnicy

W środę przedstawialiśmy linię defensywną Olimpii Elbląg, dzisiaj czas na ofensywę. W ubiegłym sezonie żółto-biało-niebiescy strzelili aż 59 bramek, co było trzecim wynikiem w lidze. Czy w tym sezonie uda się to powtórzyć, bez dwóch najskuteczniejszych snajperów: Pawła Piceluka i Łukasza Pietronia?

Trener Adam Boros jest optymistą. Liczy na skuteczność ulubieńca publiczności Antona Kolosova, szybkość Damiana Szuprytowskiego, przebojowość Jakuba Bojasa (pamiętamy rajd przez pół boiska w meczu z Legionovią!). Trzon drużyny w ataku mają uzupełnić sprowadzony z I-ligowej Pogoni Siedlce Piotr Kurbiel i Mateusz Szmydt, który wrócił do Olimpii po kilku latach przerwy.
- Czas pokazał, że na wiosnę bez Pawła Piceluka też potrafiliśmy zdobywać bramki i wygrywać mecze. Z kolei Łukasz Pietroń sporo bramek zdobył z karnych, które oczywiście trzeba umieć strzelać, co pokazał nasz ostatni mecz pucharowy. Ci dwaj zawodnicy są do zastąpienia, jak złapiemy odpowiedni rytm, to większego problemu nie będzie – uważa Adam Boros.

Pomocnicy

Bartosz Danowski
Ma 20 lat, 180 cm wzrostu, waży 72 kg. Wychowanek Concordii Elbląg. Grał także w Lechii II Gdańsk, Concordii Wierciny. W Olimpii od sezonu 2016/2017.

Eryk Filipczyk
Ma 17 lat, 180 cm wzrostu, waży 69 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg, przeszedł z juniorskiej drużyny.

Jakub Bojas
Ma 26 lat, 186 cm wzrostu, waży 81 kg. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz. Grał także w Lechu Rypin, Bytovii Bytów, Legionovii Legionowo. Do Olimpii dołączył w lipcu 2014 roku. Gra również jako napastnik. W ubiegłym sezonie zasłynął piękną bramką po rajdzie przez pół boiska w meczu z Legionovią. Dając Olimpii zwycięstwo. Powtórka mile widziana już w najbliższą niedzielę!

Kacper Korkliniewski
Ma 19 lat. Wychowanek Olimpii Elbląg, dołączył do pierwszego zespołu z drużyny juniorów

Michał Ressel
Ma 24 lata, 182 cm wzrostu, waży 74 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg. Gra głównie na środku pomocy, w pierwszym zespole występuje od sezonu 2010/2011.

Radosław Stępień
Ma 27 lat, 178 cm wzrostu, waży 72 kg. Pochodzi z Biskupca. Wychowanek Juranda Barciany. Grał w Lechii Gdańsk, Gryfie Słupsk, Bałtyku Gdynia, Concordii Elbląg. W Olimpii od sezonu 2013/14. Jest ofensywnym pomocnikiem.

Mateusz Szmydt
Ma 25 lat, 181 cm wzrostu, waży 67 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg. Grał w Zatoce Braniewo, Huraganie Morąg, Concordii Elbląg, skąd od tego sezonu wrócił do Olimpii. Gra na lewej pomocy.

Damian Szuprytowski
Ma 28 lat, 172 cm wzrostu, waży 60 kg. Wychowanek Pomezanii Malbork. Grał w Lechii Gdańsk, Górniku Polkowice, Concordii Elbląg, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Od sezonu 2014/2015 występuje w Olimpii. Gra na lewej pomocy, jego rajdy w ubiegłym sezonie lewą stroną często podrywały do walki kolegów z drużyny.

Bartosz Szymanowski
Ma 18 lat, 176 cm wzrostu, waży 70 kg. Elblążanin. Występował w Concordii Wierciny, od sezonu 2013/2014 w Olimpii Elbląg (jako junior). Od sezonu 2016/2017 w pierwszym składzie.

Napastnicy

Anton Kolosov 

Ma 31 lat, 182 cm wzrostu, waży 79 kg. Pochodzi z Zaporoża na Ukrainie. Od sezonu 2007/2008 występuje w elbląskiej Olimpii. Ulubieniec kibiców, najbardziej doświadczony zawodnik żółto-biało-niebieskich. Jego bramka przypieczętowała awans Olimpii do II ligi w barażach z Motorem Lublin. W ubiegłym sezonie strzelił dla Olimpii siedem bramek.

Patryk Wieliczko
Ma 18 lat, 183 cm wzrostu, waży 70 kg. Wychowanek Olimpii Elbląg.

Piotr Kurbiel
Ma 21 lat, m 187 cm wzrostu, waży 82 kg. Wychowanek Juniora Radom. Grał w Legionie Radom, Delcie Warszawa, PKS Radość, Lechu Poznań, Pogoni Siedlce, skąd przeszedł przed sezonem do Olimpii Elbląg. W ubiegłym sezonie wystąpił w 20 meczach pierwszoligowej Pogoni Siedlce, strzelił jedną bramkę.

W piątek przedstawimy Alfabet Kibica Olimpii, a sobotę opublikujemy wywiad z trenerem Adamem Borosem.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Olimpii już w niedzielę o godz. 17, a rywalem będzie Legionovia Legionowo. W sobotę o godz. 17 oficjalną prezentację zespołu kibice będą mogli zobaczyć na placu katedralnym na starówce.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg