Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 lipiec

Marta Witkowska dzielnie walczyła o medal na mistrzostwach świata (video)

Marta Witkowska dzielnie walczyła o medal na mistrzostwach świata (video)

Przypomnijmy, że elblążanka Marta Witkowska z ZKS Olimpia Elbląg wchodzi w skład kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Kajakowego. Trzy tygodnie temu informowaliśmy, że trener kadry narodowej Zbigniew Kowalczuk podjął decyzję, że zawodniczka pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Kajakarstwie w Pitești (Rumunia), na których wystąpi w konkurencji K-1 1000 m.

 Przedwczoraj (27 lipca) Marta Witkowska zajeła trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym (czas - 4:21.660) i tym samym zakwalifikowała się do ścisłego finału mistrzostw świata w K-1 1000 m! Bieg finałowy odbył się dzisiaj, 29 lipca, o godz. 10.15 czasu polskiego. 
Rywzalizacja była bardzo zacięta. Marta ścigała się z najlepszymi aktualnie zawodniczkami na świecie w swojej kategorii wiekowej. Warunki atmosferyczne były ciężkie. Cały czas wiał bardzo silny wiatr, który w przypadku kajakarstwa ma olbrzymie znaczenie i wielki wpływ na ostateczne wyniki. Przeszkadzał wszystkim zawodniczkom, w szczególności tym, które technikę przedkładają nad warunki siłowe. Bezkonkurencyjna okazała się Czeszka Sofie Kinclova (4:31.692), która także osiągnęła znacznie gorszy czas niż w wyścigu eliminacyjnym (4:15.416). Mimo to zdobyła złoty medal, wyprzedzając drugą zwodniczkę - Norweżkę Merię Virik - dokładnie o 2 sekundy. Trzecia była Węgierka Emesse Kohalmi (4:45.336). Marta Witkowska zajęła 7. miejsce (4:50.756). Musimy uświadomić sobie fakt, że znalezienie się w ścisłym gronie najlepszych zawodniczek na świecie już jest sukcesem. Elblążanka jest bardzo młoda (18 lat) i najlepsze przed nią. Bardzo często kajakarki osiągają szczyt sportowych możliwości około 30 roku życia.

Artykuł: elblag.net

Materiał przygotowany przez TV Olimpia Elbląg