Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 sierpień

Wygrywać, także na wyjeździe

Wygrywać, także na wyjeździe

Po zdobyciu kompletu punktów w inauguracyjnym meczu Olimpii, apetyty kibiców zostały pobudzone i liczą na kolejne zwycięstwo, tym razem w pierwszym meczu wyjazdowym.

  Doskonale pamiętamy remisowe wyjazdy Olimpii w poprzednim sezonie. Mało tego, żółto-biało-niebiescy na pierwsze zwycięstwo poza Elblągiem czekali do 23 kolejki, czyli w dwunastej wyjazdowej próbie. Mamy nadzieję, że w rozpoczętym sezonie gra poza własnym stadionie będzie dostarczała więcej kompletów punktów.
  Już jutro, w piątek 4 sierpnia, Olimpia Elbląg zagra w Rybniku z tamtejszym ROW 1964. Wiosną poprzedniego sezonu, na stadionie przy ul. Gliwickiej, mecz zakończył się bramkowym remisem 1:1. Wówczas, od 54 minuty, Olimpia po bramce Jakuba Bojasa prowadziła, ale w końcówce spotkania Szymon Jary doprowadził do podziału punktów. Był to drugi remis w historii spotkań obu drużyn.
  Do piątkowego meczu w lepszych nastrojach przystąpi elbląska drużyna. Na inaugurację sezonu II ligi Olimpia pokonała Legionovię Legionowo 2:1 po dwóch golach Antona Kolosova, zaś rybniczanie zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.
  W najbliższym spotkaniu na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Krzysztofa Niburskiego. “Nibura” nie opuszcza pech i wciąż na dobre nie zaistniał w Olimpii. Pozytywną informacją jest powrót do składu Michała Ressela, który jeszcze w ostatnim meczu przyglądał się grze żółto-biało-niebieskim z wysokości trybun. Co ciekawe, spotkanie oglądał w towarzystwie narzeczonej oraz Łukasza Pietronia - byłego już zawodnika Olimpii. Powołanie na spotkanie otrzymał również Michał Kiełtyka, który już w poprzednim meczu znalazł się w meczowej “osiemnastce”, ale na swój debiut wciąż czeka.
  Pierwsza historyczna konfrontacja obu drużyn miała miejsce w sezonie 1976/1977 w ramach 1/16 Pucharu Polski. Olimpia występowała w II lidze, ROW był pierwszoligowcem. Mecz cieszył się ogromny zainteresowaniem. Stadion Miejski pękał w szwach. Mecz oglądało blisko 8 tysięcy widzów. Po bramce Tyla w 99 minucie wygrała Olimpia Elbląg. W następnej rundzie „żółto-biało-niebiescy” odpali po meczu z Wisłą Kraków, ale dojście do 1/8 fazy rozgrywek było najlepszym osiągnięciem Olimpii w historii występów w Pucharze Polski.
  Z najbliższego meczu ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg nie zostanie przeprowadzona relacja live przez TV Olimpia Elbląg. Gospodarz spotkania żądał opłatę za transmisję.

Bilans meczów
5 spotkania – 3 zwycięstwa Olimpii, 2 remis
08.09.1976 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 1:0 (Tyl) – Puchar Polski
22.08.1982 r. – ROW Rybnik vs. Olimpia Elbląg 0:0
03.04.1983 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 2:0 (Spychalski, Bianga)
24.09.2016 r. – Olimpia Elbląg vs. ROW Rybnik 3:2 (Piceluk x2, Bojas)
21.04.2017 r. – ROW Rybnik vs. Olimpia Elbląg 1:1 (Bojas)

ROW Rybnik vs. Olimpia Elbląg w piątek 4 sierpnia o godzinie 19:00.