Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 sierpień

Kajakarze mocni jak nigdy

Kajakarze mocni jak nigdy

Dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal zdobyli kajakarze Olimpii Elbląg w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w weekend w Bydgoszczy. - Nie spodziewałem się, że będzie aż sześć medali, tym bardziej że są to konkurencje olimpijskie. Rewelacja! - mówi Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy. Olimpia zajęła piąte miejsce w kraju w klasyfikacji drużynowej.

Dwa medale w K-2 juniorów młodszych na dystansie 1000 i 5000 metrów zdobyli Przemysław Rojek i Adam Witkowski, srebrne medale wśród juniorek wywalczyły Marta Witkowska i Magda Wieliki (K-2 juniorek na 500 m), Marta Witkowska w K-1 na 5000 m oraz wśród juniorów Wiktor Zaręba i Józef Głuch (C-2 na 5000 m). Dwójka kanadyjkarzy była też trzecia na dystansie 1000 m.
- Nie pamiętam w historii elbląskiego klubu takiego sukcesu. Spodziewałem się czterech, może pięciu medali, ale sześć to jest rewelacyjny wynik. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy piąte miejsce na 58 klubów, a trzech naszych kajakarzy: Adam, Przemek i Kuba zostali powołani do kadry narodowej. W środę jadą do Warszawy na badania do Instytutu Sportu na sprawdzenie ich wydolności i parametrów siłowych – mówi Wojciech Załuska, trener kajakarzy Olimpii Elbląg
- Było bardzo ciężki, rywale w tym roku byli bardzo mocni. Dobrze się przygotowaliśmy na obozie dochodzeniowym, trenowaliśmy w każdych warunkach – opowiada Przemysław Rojek, podwójny złoty medalista MP.

- Jesteśmy mocni. Pływamy ze sobą trzy lata, dobrze nam się współpracuje – dodaje jego klubowy kolega Adam Witkowski.
Teraz elbląskich kajakarzy czeka zasłużony odpoczynek, za dwa-trzy tygodnie rozpocznie się kolejny okres przygotowań. - Na pewno trener kadry narodowej będzie chciał powołać Przemka, Kubę i Adama na wszystkie obozy, które będą przygotowywać do kolejnego sezonu. Zobaczymy, czy już teraz ich tam puścimy. Myślę, że stanie się to najwcześniej w lutym. Będą ich czekać zgrupowania w Portugalii i Włoszech – dodaje Wojciech Załuski.

Artykuł: portel.pl