Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 sierpień

Po zwycięstwo do gościnnego Kluczborka

Po zwycięstwo do gościnnego Kluczborka

Już w najbliższy piątek (18 sierpnia) Olimpia rozegra swoje drugie spotkanie wyjazdowe. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie MKS Kluczbork, czyli drużyna, z którą Olimpia jeszcze nigdy nie rywalizowała.

  Przed czwartą kolejką II ligi zauważalny jest pewnego rodzaju algorytm rozgrywanych meczów przez Olimpię. Póki co, żółto-biało-niebiescy spotkania domowe rozgrywają w niedzielę, wyjazdowe w piątki. Po trzech kolejkach dniem szczęśliwszym okazuje się niedziela, bo w końcu zdobyte dotychczas 6 punktów odbywało się przy wsparciu elbląskich kibiców. Na terenie przeciwnika Olimpia nie zaznała gościnności i punktów spoza Elbląga jeszcze nie przywiozła.
  Najbliższa okazja 18 sierpnia w Kluczborku (spadkowicz z I ligi) w meczu z tamtejszym MKS. Pojedynek Olimpii z MKS będzie pierwszym w historii, ale ten fakt nie dziwi, bo w końcu drużynę z Kluczborka założono w 2003 roku po połączeniu KKS-u Kluczbork, LZS-u Kuniów i Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Kluczborku.
Co ciekawe, w elbląskiej drużynie występuje wychowanek MKS Kluczbork Kamil Wenger. - Swoje najlepsze lata w Kluczborku miałem w juniorach, czego potwierdzeniem były systematyczne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W Klubie trenowałem od 14 roku życia, ale w seniorach zagrałem jeden mecz - wspomina środkowy obrońca Olimpii dodając: -Z Kluczborka zostałem zaproszony do reprezentowania Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.
  Kamil Wenger podkreślił z czego słynie Stadion Miejski w Kluczborku i czym podbija serca kibiców przyjezdnych: - Bardzo chciałbym zaprosić naszych kibiców na wyjazd do Kluczborka, ze względu na sposób przyjmowania fanów gości. Ludzie zarządzającym MKS słyną z gościnności. Catering w postaci kanapek albo woda jest darmowa. Władze klubu nie robiły także problemu gdy np. kibice Górnika Zabrze albo GKS Katowice przyjeżdżali ze znaczną nadwyżką kibiców. Nie zdarzyło się aby ktoś z kibiców nie wszedł na mecz - wymienia Wenger.
  Potwierdzeniem tych słów było m.in. Podziękowanie dla MKS Kluczbork od Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami za najwyższą jakość obsługi kibiców przyjezdnych w sezonie 2015/2016 wręczone podczas XVI Konferencji “Bezpieczny Stadion” organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Gorąco zatem zachęcamy elbląskich kibiców do wyjazdu i wspierania Olimpii podczas meczu z Kluczborkiem.
Po trzech kolejkach MKS zajmuje 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. MKS Kluczbork, podobnie jak Olimpia, póki co punkty zdobywa na własnym boisku. W dwóch meczach wyjazdowych musiała uznać wyższość najpierw GKS 1962 Jastrzębie, a ostatnio ŁKS-u Łódź. MKS komplet punktów zdobył w drugiej kolejce wygrywając 1:0 z innym spadkowiczem z I ligi - Zniczem Pruszków.

  Mecz MKS Kluczbork - Olimpia Elbląg w piątek 18 sierpnia, godz. 19:30. Relację live przeprowadzi TV Olimpia Elbląg na YouTube.