Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 sierpień

Zmazać środową plamę

Zmazać środową plamę

Olimpia doznała w ostatnim meczu dotkliwej porażki na własnym boisku, ale czas na rehabilitację przychodzi bardzo szybko, bo już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie. Tym razem żółto-biało-niebiescy zagrają w Stargardzie z Błękitnymi.

  W minioną środę odbyła się 5. kolejka II ligi, w której Olimpia i Błękitni musieli uznać wyższość przeciwników. Elbląska drużyna, po słabej grze, przegrała z Gryfem Wejherowo. Błękitni nie przywieźli punktów z Łodzi, gdzie przegrali z ŁKS. Pomimo porażek obie drużyny zachowały pozycję w tabeli. Olimpia nadal zajmuje 7 miejsce w II lidze z dorobkiem 7 punktów, Błękitni są tuż za plecami żółto-biało-niebieskich i 6 punktami okupują 8 pozycję. Zapowiada się zatem mecz sąsiadów o przysłowiowe “sześć” punktów.         

  Dotychczas obie drużyny spotkały się czterokrotnie. Dwa mecz odbyły się w trzecioligowych rozgrywkach w sezonie 1989/1990. Statystki są korzystniejsze dla Błękitnych, którzy wygrali u siebie 5:1 i zremisowali 1:1 w Elblągu (bramkę dla Olimpii strzelił Jacek Ptak). W meczu rundy jesiennej minionego sezonu Błękitni rozbili Olimpię aż 4:0. Żółto-biało-niebiescy w samej końcówce meczu mogli strzelić bramkę honorową, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Pietroń. Były zawodnik Olimpii w meczu rundy wiosennej ubiegłej kampanii już perfekcyjnie wykonał rzut karny i tym samym dał zwycięstwo elbląskiej drużynie 2:1 - Skrót
Latem w drużynie Błękitnych doszło do wielu roszad kadrowych. Z drużyną pożegnało się ośmiu zawodników, w tym kilku kluczowych m.in. pomocnik Bartosz Flis strzelec 6 bramek albo bramkarz Przemysław Wróbel. Błękitni zakontraktowali za to siedmiu nowych zawodników. Jednym z pozyskanych jest wychowanek Olimpii Elbląg Patryk Burzyński, który w dotychczasowych pięciu kolejkach grał “od deski do deski”. “Burza” rozegrał już 450 minut w drugiej lidze.
  Po ostatniej przegranej Olimpii pojawiła się lawina nieprzychylnych komentarzy i stwierdzeń, że kolejny mecz będzie walką kulawego z garbatym, gdzie ciężko oczekiwać piruetów. Zachwiana wiara w drużynę po jednej wpadce zawsze jest zastanawiająca, ale na szczęście z Olimpią pozostaje grupa wiernych kibiców, którzy zresztą wybierają się na ten wyjazd, aby wspierać żółto-biało-niebieskich. Wierzymy, że żądni rehabilitacji zawodnicy Olimpii wyjdą na te spotkanie jak wściekłe psy i odniosą pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

  Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg w niedzielę o godz. 15. Transmisję live ze spotkania przeprowadzi TV Olimpia Elbląg na YouTube.