Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

31 sierpień

Ciężko wskazać faworyta: Olimpia - Stal

Ciężko wskazać faworyta: Olimpia - Stal

Po sześciu kolejkach Olimpia Elbląg po dwa razy cieszyła się ze zwycięstwa, martwiła po porażce i kompromisowo podzieliła się punktami. W niedzielę kolejne spotkanie, które - mamy nadzieję - będzie trzecim zwycięstwem żółto-biało-niebieskich. Do Elbląga przyjedzie Stal Stalowa Wola.

 

Z jednej strony przedłuża się zła seria Olimpii, która nie potrafi wygrać od trzech meczów, z drugiej strony elbląska drużyna dzięki remisom punkty zdobywa i zajmuje wysoką pozycję w II lidze. Spoglądając na tabelę mamy déjà vu z roku ubiegłego. Ponownie w wyścigu o I ligę mamy uciekające drużyny (ze sporą przewagą punktową) nad goniącym peletonem. Liderem grupy pościgowej jest w tej chwili Olimpia, która z 8 punktami traci 4 “oczka” do piątego ŁKS-u i ma przewagę 3 pkt. nad strefą spadkową. Obecny stan potwierdza opinię wielu fachowców, że druga liga to rozgrywki bardzo wyrównane, w których wygrać może każdy z każdym.
W najbliższą niedzielę (3 września) Olimpia zagra z dwunastą drużyną w tabeli - Stal Stalową Wolą. Pozornie wydaje się, że przewaga Olimpii nad Stalą jest znacząca. W końcu obie drużyny dzieli aż 6 pozycji w tabeli, ale różnica punktowa to tylko dwa punkty.
Ten mecz w zasadzie nie ma faworyta, bukmacherzy stawiają na Olimpię, ale historia jest na korzyść Stali. Czternaście razy obie drużyny grały o ligowe punkty i tylko dwa razy wygrali żółto-biało-niebiescy: w sezonach 1986/1987 i 2013/2014. Co ciekawe w obu zwycięskich spotkaniach bramki strzelali zawodnicy związani obecnie z Olimpią. W roku 1987 bramkę na wagę 3 punktów zdobył – obecny trener żółto-biało-niebieskich – Adam Boros, zaś w roku 2014 Anton Kolosov. W dwóch meczach minionego sezonu padał wynik 1:1, w obu spotkaniach bramki dla Olimpii strzelał Łukasz Pietroń. Dotychczasowy bilans spotkań Olimpii Elbląg ze Stalą Stalowa Wola to 2 zwycięstwa zespołu z Elbląga, 6 remisów i 6 porażek olimpijczyków. Bilans bramek 7-20.
Trener Adam Boros przed spotkaniem ma do dyspozycji praktycznie całą kadrę. Nadal niezdolnym do gry pozostaje Krzysztof Niburski, reszta składu jest zdrowa i czeka na powołanie na najbliższy mecz.

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola w niedzielę 3 września o godz. 17.