Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 listopad

Olimpia tym razem w niedzielę

Olimpia tym razem w niedzielę

Przedostatni raz Olimpia Elbląg zagra na własnym stadionie w roku 2017. Tym razem do Elbląga przyjedzie Siarka Tarnobrzeg - drużyna z byłym kapitanem Olimpii w składzie.

Ważną informacją jest dzień rozgrywania meczu. Olimpia z Siarką zmierzy się w niedzielę 5 listopada: - zmiana z soboty na niedzielę spowodowana jest oczywiście na prośbę kibiców. Godzina meczowa (13:00) to czas kiedy w sobotę część kibiców jeszcze pracuje w przeciwieństwie do niedzieli, która zazwyczaj jest wolna - informuje biuro Olimpii Elbląg. 

Żółto-biało-niebiescy przystąpią do najbliższego meczu w praktycznie w optymalnym składzie. W spotkaniu nie wystąpi jedynie wciąż kontuzjowany Michał Kiełtyka. Elblążanie po serii trzech meczów bez zwycięstwa (porażka i dwa remisy) liczą na przełamanie i pokonanie Siarki w niedzielnym spotkaniu.
Obecna sytuacja w tabeli jest korzystniejsza dla Siarki. Drużyna z Tarnobrzegu zajmuje 5. lokatę, Olimpia plasuje się na 9 miejscu. Jednak różnica punktowa to zaledwie 3 “oczka”: Siarka 23 pkt., Olimpia 20. Szykuje się zatem mecz o przysłowiowe “sześć punktów”.
Głównym atutem drużyny gości jest bardzo zdolna młodzież. Siarka to lider klasyfikacji PRO JUNIOR SYSTEM. Przykładowo bramkarz Karol Dybowski może pochwalić się imponującą statystyką rozegranych 49. meczów z rzędu w pełnym wymiarze czasowym. Inni młodzi zdolni to m.in. Mateusz Czyżycki, który Siarkę reprezentuje od sezonu 2016/17 i w tym czasie wystąpił w 45 meczach ligowych i 4 w Pucharze Polski. Siarka w klasyfikacji PJS ma przewagę 580 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Stal Stalową Wolą. Olimpia obecnie zajmuje 8 pozycję.
Filarem obrony Siarki jest były kapitan Olimpii Elbląg - Dawid Kubowicz, który w dotychczasowych 15. meczach nie wystąpił jedynie w 14. kolejce. Absencja spowodowana była wymuszoną pauzą za nadmiar żółtych kartek. Kubowicz doceniony został także przez prestiżowy tygodnik “Piłka Nożna”, który uznał obrońcę najlepszym piłkarzem września II ligi.
Klub ZKS Olimpia Elbląg przypomina osobom, które wybierają się w niedzielę na stadion o obowiązku posiadania dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem i nr PESEL. Przepis reguluje Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, do którego przestrzegania jest zobligowana Olimpia Elbląg.
Inną ważną informacją jest wejście na stadion jedynie od strony ul. Agrykola. Brama od ul. Wspólnej będzie zamknięta ze względu na przyjazd grupy kibiców Siarki Tarnobrzeg.
Relację na żywo z meczu przeprowadzi TV Olimpia Elbląg w systemie ppv (pay-per-view). To alternatywa dla kibiców, którzy nie mogą obejrzeć meczu na stadionie. Szczegóły i koszta związane z wykupieniem relacji dostępne są tutaj.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg w niedzielę 5 listopada, godz. 13.


Bilans konfrontacji – 8 meczów; 5 zwycięstwa Siarki; 1 remis; 2 wygrane Olimpii.

01.09.1991 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 3:1 (Interbergs)
19.04.1992 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 1:2 (Nowosielski)
29.09.2012 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:1 (Kolosov)
04.05.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 0:1
14.09.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Ichim, Graczyk)
19.04.2014 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:0
01.10.2016 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 4:1 (Pietroń)
29.09.2017 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 3:0 (Bojas, Kolosov, Lisiecki)