Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 listopad

Olimpia rozpoczyna “wiosnę”

Olimpia rozpoczyna “wiosnę”

Za oknem ziąb i pogoda nie zachęcająca na dłuższe spacerowanie jednak wystarczająca na rozegranie kolejnej serii gier w II lidze. Pomimo, że mamy jesień na drugoligowych boiskach zaczyna się piłkarska wiosna. Olimpia zagra w meczu wyjazdowym w Legionowie.

Rundę jesienną Olimpia zakończyła w minioną sobotę zwycięstwem w Katowicach. Na półmetku drugoligowych zmagań podopieczni Borosa zajmują 5. miejsce. Do trzeciej i czwartej lokaty tracimy siedem punktów, które odrabiać mamy okazję jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na planowane rozegranie dwóch kolejek “awansem” z rundy wiosennej.

Zatem rewanże sezonu 2017/2018 Olimpia rozpocznie niedzielnym meczem w Legionowie gdzie zmierzy się z Legionovią. Ostatnie bezpośrednie starcia obfitowały w dużą ilość bramek i piłkarskich emocji, zakończone szczęśliwymi rezultatami dla żółto-biało-niebieskich. W meczu rozpoczynającym trwający sezon Olimpia wygrała 2:1 po dublecie Antona Kolosowa.
W ogólny bilansie konfrontacji lepszymi statystykami może pochwalić się Legionovia, która w 9. meczach wygrywała czterokrotnie, przy dwóch remisach i trzech zwycięstwach Olimpii. W ostatnim spotkaniu na Stadionie Miejskim im. ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie mecz zakończył się podziałem punktów. Obie drużyny strzeliły po dwie bramki, a na listę strzelców wśród Olimpijczyków zapisali się Sokołowski i Piceluk.
Już teraz można dywagować w jakim zestawieniu wyjdzie linia obrona Olimpii. Największą stratą będzie pauza kapitana - Tomasza Lewandowskiego, który w meczu z Rozwojem ujrzał czwarty żółty kartonik, co oznacza przymusową absencję w kolejnych zawodach. Do zastąpienia “Lewego” przymierza się dwóch Krzysztofów: Niburskiego lub Iwanowskiego. Niburski po bardzo długiej przerwie zagrał ostatnio kilka minut co niezmiernie cieszy, tak samo jak powrót na boisko innego, długo kontuzjowanego, Michała Kiełtyki.
Na chwilę obecną wszyscy zawodnicy Olimpii wyleczyli urazy i trener Boros ma do dyspozycji praktycznie całą kadrę. Lekką rysą w ostatnio dobrze funkcjonującej drużynie jest nieskuteczność napastników. Kurbiel bramki nie strzelił od 9 września, Kolosov od 23 września. Być może przełamanie przyjdzie w najbliższym meczu, w szczególności dla Kolosova, dla która Legionovia to jedna z ulubionych ofiar. Jego bramki w dwóch meczach sezonu 2013/2014 dały żółto-biało-niebieskim 4 punkty, a dublet z inauguracyjnego spotkania trwającego sezonu zwycięstwo. Kolosov przeciwko Legionovii strzelił już pięć bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem Olimpii w bezpośrednich spotkaniach.

Legionovia - Olimpia w niedzielę 19 listopada godz. 12. Relację live przeprowadzi TV Olimpia Elbląg na YouTube.

Bilans konfrontacji:
9 meczów – 3 zwycięstwo Olimpii; 2 remis; 4 zwycięstwa Legionovii;
bramki 21-13 dla Legionovii

04.11.2002 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:0
31.05.2003 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:2
27.09.2003 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 3:2 (Niedźwiedź, Szweda)
15.05.2004 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 0:4
10.08.2013 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 1:2 (Kolosov x2)
15.05.2014 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 1:1 (Kolosov)
17.09.2016 r. – Legionovia Legionowo vs. Olimpia Elbląg 2:2 (Sokołowski, Piceluk)
15.04.2017 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 4:3 (Ressel x2, Pietroń, Bojas)
30.07.2017 r. – Olimpia Elbląg vs. Legionovia Legionowo 2:1 (Kolosov x2)