Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 listopad

Dominacja Akademii Olimpii Elbląg w województwie

Dominacja Akademii Olimpii Elbląg w województwie

To była udana jesień dla drużyn zrzeszonych w Akademii Olimpia Elbląg rywalizujących w ligach wojewódzkich. Wszystkie z nich okazała się najlepsza w swoich kategoriach wiekowych. Teraz przyszedł czas na decydujące mecze barażowe o awans do rozgrywek centralnych.

Przed szansą rywalizacji w rozgrywkach centralnych staną już 18 listopada godzina 13:30 mecz na boisku przy ul. Skrzydlatej Juniorzy Młodsi Olimpii Elbląg, którzy okazali się zdecydowanie najlepsi w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2001), którzy bez żadnej porażki zwyciężyli swoje rozgrywki i awansowali do gier barażowych o Centralną Ligę Juniorów U -17. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Szymona Wagę w dwumeczu barażowym będzie ŁKS Łódź. Rewanż odbędzie się 26 listopada w Łodzi.
Bardzo udane występy mają za sobą także zawodnicy rocznika 2003 prowadzeni przez trenera Bartłomieja Florka , którzy podobnie jak starsi koledzy nie zaznali w tym sezonie goryczy porażki i zdecydowanie zwyciężyli w wojewódzkiej lidze trampkarzy. Również oni zagrają w meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U 15. Przeciwnikiem elblążan będzie MOSP Jagiellonia Białystok. Pierwszy mecz Olimpia rozegra na wyjeździe w najbliższy weekend. Rewanż odbędzie się w sobotę 25 listopada o godzinie 17:30 boisko przy ul. Skrzydlatej.
A już w najbliższy piątek dojdzie do kolejnego arcyważnego i ciekawego pojedynku. Podopieczni trenera Rafała Starzyńskiego występujący w I lidze wojewódzkiej młodzików, którzy zdecydowanie zwyciężyli swoja grupę wygrywając wszystkie spotkania, aplikując przeciwnikom 62 bramki i tracąc zaledwie jedną zagrają Finał Województwa w kategorii Młodzik, a ich przeciwnikiem będzie Stomil Olsztyn. Młodzicy Olimpii Elbląg finał zagrają w piątek 17 listopada o godzinie 18:00.
Warto również wspomnieć o Juniorach Starszych Olimpii Elbląg, którzy po rundzie jesiennej prowadzą w ligowej tabeli (Liga Wojewódzka). Zespół prowadzony są trenera Władysława Obrębskiego. Wiosenne mecze zadecydują o tym czy zobaczymy juniorów Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze Juniorów gdzie rywalizuje się o Mistrzostwo Polski Juniorów.

Te bardzo dobre wyniki zespołów młodzieżowych Akademii Olimpia Elbląg to z pewnością efekt systemu szkolenia, który został wprowadzony 3 lata temu. Pierwsze efekty wprowadzenia systemu szkolenia są obecnie widoczne.
Zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia drużyn młodzieżowych.