Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 styczeń

Pierwszy sparing Olimpii

Pierwszy sparing Olimpii

Już w najbliższą sobotę pierwszy sparing Olimpii. Na boisku przy ul. Skrzydlatej drugoligowa Olimpia zmierzy się z czwartoligową Cartusią Kartuzy.

Cztery mecze w styczniu, pięć gier w lutym, czyli łącznie dziewięć test-meczów, które mają przygotować podopiecznych trenera Adama Borosa na walkę w rundzie rewanżowej 2 ligi. W pierwszym spotkaniu Olimpia zagra z Cartusią, drużyną z Kartuz zajmującą obecnie 13 pozycję wśród czwartoligowców grupy pomorskiej. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się w styczniu 2016 w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2015/2016. Żółto-biało-niebiescy wygrali po dublecie Łukasza Pietronia i bramce Kamila Piotrowskiego 3:2.

Pierwszy sparing, po przerwie zimowej z teoretycznie słabszym rywalem to dobre przetarcie. Należy spokojnie wejść w rytm meczowy. Trzeba uważać, aby po okresie ciężkich treningów, których sporo jeszcze przed zespołem nie złapać żadnej kontuzji – powiedział nam drugi trener ZKS Olimpia Elbląg Dariusz Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać w meczu sparingowym z kontuzjowanego Michała Ressela. Na boisku zobaczymy z pewnością młodych zawodników z Akademii Olimpia Elbląg, którzy trenują razem z pierwszym zespołem. Szansę gry otrzymają testowani zawodnicy Luka Gugeszaswili i Cezary Nowiński.

Mecz sparingowy Olimpia Elbląg – Cartusia Kartuzy w sobotę 13 stycznia o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.