Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 luty

Współpraca Olimpii z Legią

Współpraca Olimpii z Legią

Współpraca Olimpii Elblag z Legią Warszawa rozwija się coraz bardziej. W minionym tygodniu z wizytą w Elbląg gościł koordynator Legii Warszawa Sebastian Różycki, który przyglądał się zajęciom prowadzonym przez elbląskich trenerów, obiektom sportowym oraz zapoznał się z programem szkolenia klubu zaprezentowanym przez koordynatora Olimpii Elbląg– Karola Przybyłę.

Po raz kolejny także młodzieżowe drużyny Akademii wzięły udział w turnieju klubów partnerskich Legii, tym razem zoorganizowanym dla rocznika 2006 w Olsztynie. Dodatkowo trzech wyróżniających się zawodników Olimpii zagrało w tym turnieju w reprezentacji Legii Warszawa.

Innym elementem współpracy obu klubów jest możliwość sprawdzenia się w barwach Legii najzdolniejszych zawodników z Elbląga. Tym razem na trzydniowy pobyt do Warszawy zaproszony został Bartosz Mowczyn z rocznika 2004, który wziął udział w dwóch zajęciach treningowych oraz grze kontrolnej Legii z Salosem Szczecin. W opini trenerów Bartek wypadł bardzo dobrze i będzie jeszcze zapraszany na kolejne treningi oraz mecze towarzyskie.