Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

22 marzec

Zaczynamy! (video)

Zaczynamy! (video)

Wszystko wskazuje na to, że w końcu się uda. Z trzy tygodniowym opóźnieniem, ale się uda. Rywal będzie ten sam, z którym Olimpia miała zmierzyć się 3 marca czyli Gwardia Koszalin. Początek meczu Gwardia – Olimpia Elbląg, 24 marca o 15:00 w Koszalinie.

Spotkanie dojdzie do skutku dzięki wspólnym działaniom Zarządu ZKS Olimpii Elbląg i Gwardii Koszalin. Mecze obu zespołów zostały odwołane w kolejce 23. Gwardia miała grać z Radomiakiem, a Olimpia z Błękitnymi Stargard. Powołania do kadry narodowej zawodników z tych klubów wymusiły decyzję PZPNu o odwołaniu meczów. Dzięki temu możliwe było w terminie 24 marca zorganizować mecz z 3 marca i tym sposobem Olimpia odrabia zaległości z 20 kolejki 2 ligi.

Gwardia Koszalin to beniaminek 2 ligi. Póki co wiedzie im się nie najlepiej w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Zespół z Koszalina po 19 meczach zajmuje 17 pozycję (przedostatnią) w ligowej tabeli. Jak do tej pory Gwardia odniosła jedynie 3 zwycięstwa, 6 razy dzieliła się punktami z rywalami i 10 razy schodziła z boiska pokonana.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Elblągu 13 sierpnia Olimpia po dwóch bramkach Radosława Stępnia pokonała Gwardię 2:0. Miejmy nadzieję, że dobra forma strzelecka Stępnia w ostatnich grach sparingowych przełoży się również na mecz o punkty.

Olimpia do Koszalina pojedzie osłabiona jedynie brakiem kontuzjowanych Rozumowskiego i Kiełtyki. - Pozostali zawodnicy nie narzekają na żadne urazy. Przesunięcie w czasie startu ligi pozwoliło rekonwalescentom dojść do pełnej dyspozycji. – mówi Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - Cieszymy się, że możemy w końcu zagrać o ligowe punkty. Zespół jest głodny gry.

Do Koszalina wybierają się kibice ZKS Olimpia Elbląg. Wszelkie informacje o wyjeździe można znaleźć na stronie e-olimpia.com

Zapowiedź meczu