Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 kwiecień

Przełamanie Olimpii 2002

Przełamanie Olimpii 2002

Po dwóch porażkach zawodnicy Olimpii Elbląg rocznika 2002 odnieśli pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie Juniorów Młodszych. Na boisku przy ulicy Skrzydlatej podopieczni Karola Przybyły w bardzo dobrym stylu rozgromili AP Ostróda 5:0.

Już w pierwszej połowie drużyna Olimpii po dobrej grze i dwóch bramkach ułożyła sobie mecz. Najpierw z rzutu wolnego do siatki rywal trafił kapitan drużyny Paweł Mazurek, a następnie po podaniu Bartosza Mączkowskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Hawryszko. Po zmianie stron Olimpia nie zwolniła tempa i dołożyła jeszcze trzy bramki. Najpierw po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Dawida Mazurka bramkę zdobył Mateusz Gruz, a następnie po indywidualne akcji Pawła Kazimierowskiego do pustej już bramki trafił Mateusz Siwko. Dzieła zniszczenia dokończył bramkarz Olimpii Dawid Kapłon, który pewnie wykorzystał wywalczony przez Pawła Kazimierowskiego rzut karny. Wielkie brawa dla młodych zawodników za pierwsze zwycięstwo. Życzymy powodzenia w kolejnym derbowym spotkaniu z Concordią Elbląg, które odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 18.00 na boisku przy ulicy Skrzydlatej.

Olimpia Elbląg – AP Ostróda 5:0

Skład Olimpii: Kapłon, Gruz, Brzozowski (75' Klim), Biel, Kazimierowski, Hawryszko (50' Siwko), Mazurek, Rogowski (60' Junik), Siwiak (70' Kottlenga), Mączkowski (52' Kukałowicz), Choma (65' Szydlik)