Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

24 kwiecień

Wyjazd na trudny teren

Wyjazd na trudny teren

Gryf Wejherowo to absolutna rewelacja. Zespół, który przed rozpoczęciem rundy wiosennej skazywany był przez wielu na spadek – w siedmiu meczach zdobył … 17 punktów. 5 zwycięstw i dwa remisy. Niech to świadczy przed jak trudnym zadaniem stoją podopieczni trenera Adama Borosa.

Stan na końcówkę listopada 2017 roku. Najbliższy rywal Olimpii Elbląg – Gryf Wejherowo, główny kandydat do spadku. 19 rozegranych meczów, 13 punktów. Czerwona latarnia ligi.7 rozegranych meczów na wiosnę wystarczyło drużynie z Wejherowa zmienić stan rzeczy. Na dzień dzisiejszy Gryf jest postrachem ligi.Sytuacja w tabeli również diametralnie się zmieniła. Przed meczem z Olimpią Elbląg, Gryf ma trzypunktową przewagę nad strefą spadkową.Co to oznacza w kontekście meczu z Olimpią? Nasz zespół czeka z pewnością ciężkie spotkanie, tym bardziej, że w pamięci będzie jeszcze mecz z ŁKSem, a Gryf jest w wyśmienitej dyspozycji.

Pierwotnie mecz Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg odbyć się miał 18 marca. Panujące wtedy warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać spotkania (boisko w Wejherowie było zmrożone). Odrabianie zaległości zaplanowane zostało na środę 25 kwietnia. Mecz ten wpisał się w maraton spotkań kwietniowych. Przypomnijmy Olimpia w kwietniu rozegrała już pojedynki u siebie z Jastrzębiem (porażka 0:1), Błękitnymi Stargard (porażka 0:1), ŁKS Łódź (poraża 0:5) i wyjazdowe ze Zniczem Pruszków (remis 0:0). Może końcówka miesiąca, bo przed żółto-biało-niebieskiemi jeszcze mecze z Gryfem Wejherowo (25 kwietnia o 17:00) i GKS Bełchatów (28 kwietnia o 17:00) będzie bardziej obfitowała w dorobek punktowy.
Przed zespołem stoi jedno zadanie. Należy jak najszybciej zapomnieć i podnieść się po ostatniej ligowej porażce. Może to i lepiej, że tylko 3 dni Olimpia musi czekać na okazję do rehabilitacji. Nic tak nie poprawia nastrojów jak dobry mecz z wymagającym rywalem.

Ciągle też należy pamiętać, że to elblążanie, teoretycznie są faworytem w środowym spotkaniu. To przecież Olimpia nadal ma szansę na dogonienie pierwszej czwórki, a Gryf ucieka ze strefy spadkowej. O wszystkim zadecyduje dyspozycja na boisku
- Gryf z całą pewnością zaatakuje z impetem. Będzie chciał zdobyć przewagę i strzelić bramkę – mówi Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - My nie możemy stracić głowy, należy być zdyscyplinowanym i skoncentrowanym od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Lepiej, w ostatni czasie, prezentujemy się w meczach wyjazdowych i dlatego trzeba wierzyć i być zdeterminowanym, aby przywieźć korzystny rezultat z Wejherowa. - dodaje trener Kaczmarczyk

Żółto-biało-niebieskich w meczu z Gryfem Wejherowo, dopingować będzie (tradycyjnie) zorganizowana grupa kibiców Olimpii Elbląg, którzy mimo mało sprzyjającego terminu (środek tygodnia) wybierają się na mecz.

Zaległe spotkanie 22 kolejki, 2 ligi:
Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg w środę 25 kwietnia o godzinie 17:00

Transmisję z meczu przeprowadzi Telewizja TM