Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 kwiecień

Porażka z Naki

Porażka z Naki

Pechowej porażki w minioną niedzielę doznali zawodnicy Olimpii z rocznika 2002, którzy zmierzyli się z drużyna Naki Olsztyn.

Drużyna z Olsztyna jest jednym z kandydatów do zdobycia tytułu mistrzowskiego i aktualnie wraz z rocznikiem 2001 Olimpii przewodzi w tabeli rozgrywek Ekstraklasy Juniorów Młodszych. Tym bardziej zespół Olimpii chciał za wszelka cenę odebrać punkty drużynie gości. Olimpia zagrała w tym spotkaniu bardzo konsekwentnie w defensywie i skutecznie niwelowała ataki olsztynian. Korzystny wynik bezbramkowy utrzymywał się do 60 minuty spotkania kiedy to za przypadkowe zagranie ręka w polu karny sędzia podyktował rzut karny dla gości, którzy pewnie zamienili go na bramkę. Po utracie bramki Olimpia zmieniła taktykę gry i przystąpiła do odrabiania strat zdobywając nawet nie uznana przez arbitra bramkę. Kolejne ataki i groźne stałe fragmenty gry wykonywane przez elblążan niestety też nie przyniosły efektów i nasza drużyna musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając 0:1. Mimo to zawodnicy Olimpii zasługują na słowa uznania za determinację i walkę do samego końca z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Olimpia 2002 Elbląg - Naki Olsztyn 0:1

Skład Olimpii: Kapłon, Brzozowski, Mazurek, Gruz, Biel, Kazimierowski, Rogowski ( 68' Klim ), Junik, Hawryszko ( 50' Mączkowski), ( 46' Kukałowicz ), Kottlenga ( 60' Szydlik)