Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 maj

Mecz kolejki, mecz o 1 ligę?

Mecz kolejki, mecz o 1 ligę?

Najbliższe spotkanie Olimpii Elbląg z Wartą Poznań może przybliżyć zwycięzcę do upragnionego awansu. Bezpośrednie starcie obecnie trzeciej z piątą drużyną drugoligowych zmagań zapowiada się niezwykle interesująco.

To może być mecz, który odpowie na pytanie elbląskich kibiców czy Olimpia nadal liczy się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Uczucia mieszane, bo po porażce z ŁKS’em niektórzy łaknęli pierwiastek pesymizmu, zaś po meczu z Wejherowem odrodziły się marzenia o I lidze. 

Sytuacja wśród zainteresowanych awansem przypomina wyścig żółwi. Niespodziewane wyniki padają praktycznie w każdej kolejce. W rozegranych zaległych meczach 1 maja mieliśmy potwierdzenie tezy. ŁKS Łódź i Warta Poznań stracili punkty z niżej notowanymi przeciwnikami. Sezon jednak wkracza w decydująca fazę i aby myśleć o awansie należy systematycznie gromadzić punkty, a najlepiej wygrywać.
W zeszłym sezonie drżeliśmy przed każdym występem Olimpii na wyjeździe. Żółto-biało-niebiescy na przełamanie złej passy czekali do 23 kolejki. W dwunastej wyjazdowej próbie Olimpia w końcu wygrała… w Poznaniu z Wartą. W obecnej kampanii ligowej zgoła odmiennie prezentuje się wyjazdowa forma piłkarzy z Elbląga. Olimpia od 10. spotkań jest niepokonana. Na 43 zdobyte dotychczas punkty, 24 zgromadziła na wyjazdach.
Warta – tak samo jak Olimpia – awansowała do 2 ligi w roku 2016. W trzech bezpośrednich starciach na drugoligowych boiskach lepsza okazywała się Olimpia. Żółto-biało-niebiescy wygrywali trzykrotnie. Najświeższym wspomnieniem jest spotkanie z rundy jesiennej wygrane przez podopiecznych trenera Borosa 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów strzelił Jakub Bojas.
Liczymy zatem na podtrzymanie dobrej passy i poprawę ogólnego bilansu konfrontacji. Dotychczas Olimpia z Wartą rozegrała 17 spotkań. Bilans jest korzystniejszy dla gospodarzy najbliższego meczu, którzy wygrywali ośmiokrotnie, czterokrotnie padał remis, pięć razy ze zwycięstwa cieszyła się Olimpia.
Spotkanie Warta Poznań - Olimpia Elbląg sedziować będzie Marcin Szczerbowicz sędzia z Olsztyna.

Mecz rozpocznie się w sobotę 5 maja o godzinie 16. Relację z meczu ma przeprowadzić Warta Poznań na facebook’owym kanale klubowym.