Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 maj

Po pierwsze zwycięstwo w Elblągu

Po pierwsze zwycięstwo w Elblągu

Po trzech meczach wyjazdowych Olimpia ponownie zagra przed własną publicznością. Do Elbląga przyjedzie Wisła Puławy, czyli przeciwnik z którym żółto-biało-niebiescy jeszcze nigdy nie przegrali.

Po raz szósty w historii obie drużyny powalczą o ligowe punkty. Wszystkie dotychczasowe mecz odbyły się na szczeblu drugoligowym i stosunkowo niedawno, bo oprócz meczu w rundzie jesiennej obecnej kampanii, w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. Lepszym bilansem może pochwalić się Olimpia, która w pięciu rozegranych meczach wygrała dwukrotnie i trzy razy padł wynik remisowy. 

Obecnie Wisła zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. W minionej kolejce Wisła zremisowała w Łodzi z ŁKS’em 0:0, zaś żółto-biało-niebiescy “utonęli w Warcie”. Czas na złapanie wiatrów w żagle w środowym meczu z Wisłą.
- Znamy dobre strony Wisły i zdajemy sobie sprawę, że goście mają dodatkową motywację. Wisła nie jest pewna utrzymania i będzie chciała w Elblągu zdobyć punkty - poinformował Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpii - My jednak chcemy wrócić na właściwe tory i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym roku na własnym stadionie.
Niestety nadal kontuzjowany jest Jakub Bojas. W najbliższym spotkaniu trener Boros nie będzie mógł skorzystać także z pomocnika Bartłomieja Danowskiego, który w meczu z Wartą Poznań został po raz czwarty napomniany żółtą kartką co oznacza pauzę w najbliższej kolejce.
Czterech obecnych zawodników Olimpii: Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Rafał Lisiecki oraz Anton Kolosov pamiętają pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami, które odbyło się 10 listopada 2012 roku w Puławach. Olimpia wygrała 1:0 po bramce Łukasza Ślifirczyka. We wspomnianym meczu żółto-biało-niebieskie barwy reprezentował Tomasz Sedlewski, obecnie zawodnik Wisły. Po raz ostatni obie drużyny w Elblągu spotkały się 9 listopada 2013 roku Olimpia po bramkach Kamila Graczyka i Rafała Leśniewskiego wygrała z Wisłą 2:1.
Przypominamy, że zamknięty będzie sektor C (tzw. łuk) związane to jest z modernizacją stadionu – budowa masztów pod oświetlenie. Osoby, które kupiły przed sezonem karnety na łuk, będą mogły wejść na trybunę A. O szczegółach pisaliśmy tutaj.
Telewizja Klubowa Olimpii Elbląg przeprowadzi relację live z najbliższego meczu. Możliwość obejrzenia spotkania istnieje, w systemie pay-per-view. Szczegółowe informacje dostępne m.in. na stronie internetowej http://zksolimpia.ppv-stream.pl/

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy w środę 9 maja godz. 17:00

Bilans konfrontacji
5 meczów: 2 zwycięstwa Olimpii, 3 remisy
bramki 4:2 dla Olimpii

10.11.2012 r. Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 0:1 (Łukasz Ślifirczyk)
09.06.2013 r. Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 0:0
09.11.2013 r. Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 (Kamil Graczyk, Rafał Leśniewski)
01.06.2014 r. Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 1:1 (Rafał Leśniewski)
14.10.2017 r. Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 0:0