Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

18 maj

Olimpia w poszukiwaniu punktów (video)

Olimpia w poszukiwaniu punktów (video)

Jeszcze do niedawna stadion elbląskiej drużyny był twierdzą nie do zdobycia. Podopieczni trenera Borosa praktycznie nie przegrywali przy Agrykoli. Obecnie Elbląg stał się bardzo gościnny, a Olimpia czeka na pierwsze tegoroczne zwycięstwo na własnym boisku. W niedzielę żółto-biało-niebiescy podejmą Garbarnię Kraków.

 

Pierwotnie mecz 32 kolejki miał być rozegrany w sobotę 19 maja o godz. 17., ale ze względu na pokrywające się terminy i prośbę zarządu Kram Startu Elbląg, spotkanie zostało przełożone na niedzielę 20 maja na godz. 16. Olimpia zmierzy się z rewelacyjną w trwającym roku Garbarnią.

Próbując porównać nastroje w obu drużynach łatwo dojść do prostego wniosku, że są zgoła odmienne. Olimpia w roku 2018 przechodzi prawdziwe katusze. W pięciu meczach na własnym stadionie zdobyła tylko punkt. Co prawda w ostatnim spotkaniu z MKS-em zaprezentowana forma była - przynajmniej - dobra, ale nie wystarczająca na zdobycz punktową. Okoliczności przegranej pozostawiły jednak niesmak - nasze zespoły pracują nad tym, żeby rywalizować sportowo, a panowie arbitrzy nie mają z tym nic wspólnego – mówił po meczu z MKS-em rozżalony Adam Boros. Trudno się nie zgodzić, że praca sędziów była kontrowersyjna.
Krakowianie zaś są w fenomenalnej dyspozycji. Garbarnia przyjedzie mocno podbudowana i żądna kompletu punktów. Od 10 spotkań niepokonana, po drodze wygrała z liderem GKS Jastrzębie, a także z mocnym ŁKS-em Łódź. W dwunastu meczach rozegranych w roku 2018 Garbarnia zdobyła 26 punktów będąc jednocześnie najlepszą drużyną bieżącego roku.
Co znaczy kilka miesięcy w piłce nożnej doświadczamy w Elblągu. Po 19 kolejce, zamykającej granie w roku 2017, Olimpia zajmowała 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów i wyprzedzała Garbarnię o 8 punktów i 5 pozycji. Po dwunastu meczach w roku 2018 to Garbarnia jest na 5. miejscu z 50 punktami na koncie z przewagą 6 “oczek” nad 7. Olimpią.
W obecnej sytuacji marzenia o I lidze są realne jedynie w Krakowie. Garbarnia do czwartego Radomiaka traci 3 punkty, Olimpia już nie ma nawet teoretycznych szans na miejsce barażowe. Żółto-biało-niebiescy jednak potrzebują punktów chcąc ukończyć sezon w pierwszej 10. co pozwoli ominąć rundę wstępną Pucharu Polski.
- Czy panowie widzieli drugą żółtą kartkę dla Radosława Stępnia, żółtą kartkę dla Krzysztofa Niburskiego? - pytał retorycznie na ostatniej pomeczowej konferencji Adam Boros. Konsekwencje napomnień w postaci żółtych kartek trener Olimpii poczuje przed najbliższym meczem. Z Garbarnią nie wystąpią wykartkowani Radosław Stępień i Mateusz Szmydt. - Dobrze, że Kamil Wenger jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że zachował zimną krew, nie dał się ponieść emocjom i również nie dostał żółtej kartki. Wtedy dysponowałbym jednym stoperem - podkreślał Adam Boros.
W niedzielę najprawdopodobniej nadal nie zobaczymy kapitana Olimpii Tomasza Lewandowskiego. Uraz wykluczył z meczu z Radomiakiem i MKS’em Kluczbork. “Lewy” odczuwa dyskomfort w kolanie - ból poczułem podczas meczu z Wisłą Puławy, ale dzięki adrenalinie boiskowej spotkanie dokończyłem - poinformował w krótkiej rozmowie Lewandowski dodając - kolejne specjalistyczne badania czekają mnie we wtorek.
Najbliższa konfrontacja będzie szóstym meczem w historii pomiędzy Olimpią i Garbarnią. W dotychczasowych pięciu, lepszym bilansem może pochwalić się Olimpia, która wygrywała dwukrotnie, przy dwóch remisach i jednej wygranej “Brązowych”. W ostatnim starciu w Krakowie (28 października 2017 r.) drużyny podzieliły się punktami po bramkowym remisie 1:1. Co ciekawe, w dotychczasowych meczach Olimpia strzeliła Garbarni 6 bramek, a cztery z nich były autorstwa Antona Kolosova!
Bilety w przedsprzedaży w piątek od 10:00 do 16:00 w Biurze Klubu po 5 zł. W dniu meczowym po 15 zł. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Olimpia Elbląg w systemie pay-per-view na stronie zksolimpia.ppv-stream.pl.

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 20 maja, godz. 16.

06.10.2012 r. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1 : 1 (Kolosov)
08.05.2013 r. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 1 : 0
01.09.2013 r. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 2 : 0 (Kolosov x2)
05.04.2014 r. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0 : 2 (Kolosov, Sedlewski)
28.10.2017 r. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 1 : 1 (Bojas)