Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 czerwiec

Olimpia mistrzem województwa

Olimpia mistrzem województwa

W wielkim finale w kategorii młodzików rozegranym w Elblągu, oglądaliśmy dwa gole. Oba autorstwa Olimpii co oznacza, że złoty puchar dla zwycięzców nie wyjechał z Elbląga.

Na stadionie przy ul. Moniuszki został rozegrany mecz finałowy ligi Młodzików województwa Warmińsko-Mazurskiego. Podopieczni trenera Starzyńskiego zmierzyli się ze Stomilem Olsztyn. Co ciekawe, chłopcy z rocznika 2005 po raz trzeci rywalizowali przeciwko sobie w zakończonym już sezonie.

Wcześniej zmierzyli się w fazie grupowej (gr. nr 2), w której dwukrotnie ze zwycięstwa cieszyła się Olimpia. Dominacja Olimpii była zresztą bezdyskusyjna przez całe rozgrywki. W fazie grupowej, w 10 meczach elbląska drużyna zdobyła komplet punktów.

Stomil ‘oczka’ tracił tylko z Olimpią. Dwie przegrane oznaczały zajęcie drugiej pozycji w tabeli dającej awans do półfinałów rozgrywek.

W drodze do finału młodzi adepci futbolu zagrali z drużynami z grupy 1. Olimpia zmierzyła się z Mrągowią Mrągowo, z którą po bramkach Szymona Grączkowskiego i Jakuba Błaszczyka wygrała 2:0. Stomil czekał teoretycznie trudniejszy mecz, bo ze zwycięzcą gr. 1 - Roną Ełk. Spotkanie zakończyło się jednak wygraną drużyny z Olsztyna 2:1.

W dzisiejszy finale skuteczniejsi okazali się chłopcy z Olimpii Elbląg. Po bramkach Marka Mostowca oraz Jakuba Błaszczyka wygrali 2:0.

Pamiątkowe puchary i medale dla obu drużyn wręczali: trener drugoligowej Olimpii Elbląg Adam Boros, wiceprezes WMZPN Paweł Guminiak oraz prezes WMZPN Marek Łukiewski.

Olimpia Elbląg - AS Stomil II Olsztyn 2:0

Skład mistrzowskiej drużyny:
Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Szymon Grączewski, Paweł Pytelewski, Filip Sokół, Kordian Stolarowicz, Marek Mostowiec, Szymon Szopiński, Bartosz Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Tomasz Łoś, Maciej Pawełoszek, Karol Ornoch, Bartosz Gumiński, Denis Van Ieperen, Mikołaj Sanocki, Jakub Błaszczyk, Krzysztof Rokita

Trener: Rafał Starzyński