Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

21 czerwiec

Co słychać w Olimpii

Co słychać w Olimpii

Na stadionie przy Agrykola trwa montaż słupów oświetleniowych, a w zespole Olimpii budowanie składu na nadchodzący sezon. W ostatnim test-meczu zagrało 17 piłkarzy z klubów z całej Polski, sześciu z nich rozpocznie z żółto-biało-niebieskimi okres przygotowawczy. Kto zostanie na Agrykoli, okaże się po meczu 2 lipca. Wiadomo już za to, że pierwszy mecz sezonu Olimpia zagra w Łodzi z Widzewem!

 

Co wyjdzie z nowatorskiego systemu poszukiwań piłkarzy przez Olimpię Elbląg? Klub z Agrykola 8 zaprosił na testy 17 piłkarzy, którzy w środę mieli możliwość zaprezentowania się przed sztabem szkoleniowym. Klub nie chciał ujawnić, kto przyjechał. Jak podał serwis 90minut.pl, w Elblągu zaprezentowali się m.in. Mateusz Zawisza (pomocnik, rezerwy Miedzi Legnica w trzeciej grupie III ligi, 766 minut w 11 meczach ostatniego sezonu), Konrad Buć (napastnik, jesień w Podhalu Nowy Targ, w grupie czwartej III ligi, 105 minut w 11 meczach, dwie bramki; na wiosnę nie grał), Krystian Kalinowski (bramkarz w rezerwach Zagłębia Lubin, 630 minut w siedmiu meczach ostatniego sezonu), Aleksander Ślęzak (obrońca Sokoła Aleksandrów Łódzki, 2521 minut w 30 meczach, 4 bramki) oraz Eryk Niemira (bramkarz, jesienią 1 mecz w ŁKS Łomża (pierwsza grupa III ligi), wiosną 13 meczów w Podhalu Nowy Targ, czwarta grupa III ligi).
Testowani piłkarze uzupełnieni pięcioma zawodnikami z zespołu Olimpii do lat 19 rozegrali pokazowy mecz. Ich grze przyglądał się prezes klubu Paweł Guminiak. - Dwóch bramkarzy i czterech piłkarzy z pola zostało zaproszonych do treningów w trakcie okresu przygotowawczego - zdradził Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.
Okres przygotowawczy żółto-biało-niebiescy rozpoczną 25 czerwca. Już po tygodniu rozegrają pierwszy sparing. W Gniewinie ich rywalem będzie rumuński zespół Dynama Bukareszt. To będzie ważny sparing dla testowanych piłkarzy, bo po nim zarząd klubu podejmie pierwsze decyzje personalne.

Władze klubu zapewniają, że rozmawiają też z zawodnikami z doświadczeniem w pierwszej i drugiej lidze. Czasu na skonstruowanie kadry pozostało jednak bardzo mało. Liga rusza już za miesiąc, a na nową Olimpię czeka łódzki Widzew – to właśnie od spotkania z beniaminkiem II ligi i to w Łodzi (przy frekwencji kilkunastu tysięcy kibiców) rozpoczną sezon piłkarze Olimpii. 

Piłkarska jesień będzie długa i wymagająca. Olimpia rozegra 11 meczów na wyjeździe, 10 spotkań w Elblągu. W 2018 roku oprócz 17 meczów rundy jesiennej zaplanowano także rozegranie czterech kolejek rundy wiosennej.
I jeszcze jedna informacja dla kibiców: na stadion przy ul. Agrykola 8 przyjechały już słupy do montażu oświetlenia. Być może ostatni sparing z Bałtykiem Gdynia (14 lipca) uda się rozegrać przy sztucznym świetle. Wówczas ma być przeprowadzony test lamp.

Terminarz rundy jesiennej II ligi:
21/22 lipca: Widzew Łódź - Olimpia Elbląg
28-29 lipca: Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard
4-5 sierpnia: Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg
11-12 sierpnia: Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg
18-19 sierpnia: Radomiak Radom - Olimpia Elbląg
22 sierpnia: Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa
25-26 sierpnia: Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg
1-2 września: Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów
8-9 września: Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg
15-16 września: Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg
22-23 września: Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice
29-30 września: Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg
6-7 października: Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola
13-14 października: Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg
20-21 października: Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik
27-28 października: Resovia Rzeszów - Olimpia Elbląg
3-4 listopada: Olimpia Elbląg - Elana Toruń
10 listopada: Olimpia Elbląg - Widzew Łódź
17-18 listopada: Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg
24-25 listopada: Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce
1-2 grudnia: Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg