Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

23 czerwiec

Rusza Elbląski Mundial

Rusza Elbląski Mundial

Trwa Mundial w Rosji, a nasze miasto wykorzystując swój piłkarski potencjał , dobre kontakty z miastami partnerskimi oraz bliskość do jednej z aren Mistrzostw Świata, tj. Kaliningradu, od 24 do 30 czerwca organizuje swój Elbląg Mundial.

Wydarzenie oficjalnie zostanie zainaugurowane w niedzielę (24 czerwca) po godz. 19 w Elbląskiej Strefie Kibica, tuż przed meczem Polska-Kolumbia. Wtedy to nastąpi prezentacja drużyn. Poza trzema zespołami Olimpii Elbląg, roczniki 2005, 2006 i łączony 2005/2006, do naszego miasta zjadą drużyny z areny MŚ, tj. partnerskiego Kaliningradu, z ukraińskiego Tarnopola, niemieckiego Leer (JFV Leer) oraz team z zaprzyjaźnionego mołdawskiego miasta Hincesti – FC PETROCUB. Z Polski dołączą drużyny Huragana Morąg, Naki Olsztyn i Gedanii 1922 Gdańsk. Drużyny częściowo przywdzieją barwy reprezentacji biorących udział w rosyjskim Mundialu, niektóre wystąpią jako reprezentacje własnego kraju.

Same rozgrywki rozpoczną się w poniedziałek 25 czerwca i zgodnie z planem rozgrywane będą na boiskach przy ul. Skrzydlatej. W fazie grupowej rozegrane zostaną mecze każdy z każdym, do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Turniej będzie rozegrany na pełnowymiarowych boiskach po 11 zawodników w polu, czas gry 2x25 min.

Zapraszamy do kibicowania!