Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 lipiec

Olimpia zagra z Olimpią

Olimpia zagra z Olimpią

Grafik meczów sparingowych Olimpii jest naprawdę napięty. W poniedziałek (2 lipca) żółto-biało-niebiescy zagrali z Dynamo Bukareszt, a już w środę (4 lipca) kolejne spotkanie. Tym razem Olimpia zmierzy się ze swoją imienniczką z Grudziądza na stadionie przy ul. Moniuszki.

Przegrana z 8. drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii nie jest wstydem, zresztą wynik nie był sprawą najważniejszą. Możliwość sprawdzenia się na tle tak mocnego rywala jest kwestią bezcenną (o sparingu z Dynamo pisaliśmy – tutaj ) 

W kolejnym sparingu podopieczni trenera Borosa zmierzą się z etatowym, przedsezonowym przeciwnikiem – Olimpią Grudziądz. Obie drużyny systematycznie grają ze sobą w okresach przygotowawczych. W ostatnim zimowym, lepsza okazała się Olimpia z Grudziądza wygrywając 4:1 (mecz odbył się w Świeciu). Wówczas „biało-zieloni” byli jeszcze pierwszoligowcem, ale na nieszczęście własnych kibiców sezon zakończyli spadkiem i w nadchodzących rozgrywkach będą rywalizować z Olimpią Elbląg w II lidze.
Tym razem obie drużyny zmierzą się w Elblągu na stadionie przy ul. Moniuszki. Będzie to pierwsza okazja na poznanie nowych twarzy przymierzanych do gry w żółto-biało-niebieskich barwach. Wiadomo, że wciąż pod okiem trenera Borosa testowana jest grupa piłkarzy, wśród których być może znajdują przyszli zawodnicy Olimpii. W sparingu najprawdopodobniej ujrzymy nowego bramkarza Krzysztofa Pilarza, a także zawodnika innego doświadczonego zawodnika znanego elbląskiej publiczności.
W Olimpii Grudziądz również trwają roszady kadrowe. W ostatnim czasie kontrakt ze spadkowiczem z pierwszej ligi podpisali Agvan Papikyan, Robert Hirsz oraz Donatas Nakrosius, czyli zawodnicy dobrze znani podopiecznym Borosa. Zawodnicy Olimpii Elbląga w ostatnich latach często rywalizowali ze wspomnianymi. Papikyana pamiętamy m.in. z meczu przy Agrykoli z 1 kwietnia 2017, wygranego przez GKS Bełchatów 2:1. Agvan był wówczas autorem dwóch bramek. Robert Hirsz - swego czasu przymierzany do gry w elbląskiej Olimpii – w minionym sezonie grał w Wiśle Puławy, zaś Donatas Nakrosius przez dwa sezony żółto-biało-niebieskich w II lidze przyjeżdżał do Elbląga kolejno w barwach Polonii Warszawa, a w sezonie 2017/2018 reprezentował MKS Kluczbork.
W związku z bardzo krótkim okresem przygotowawczym i nadchodzącą inauguracją sezonu (21 lipca), w trwającym tygodniu Olimpia Elbląg rozegra jeszcze jeden mecz sparingowy. W niedzielę (8 lipca) podopieczni Borosa zmierzą się w Gniewinie z 7. drużyną Ekstraklasy – Zagłębiem Lubin.
Sparing między Olimpiami w środę (4 lipca) o godz. 11. na stadionie przy ul. Moniuszki. Wstęp na mecz bezpłatny.